Neurochirurg

„Neurochirurg” Jaya Jayamohan’a to reportaż o pracy neurochirurga dziecięcego napisany przez neurochirurga dziecięcego. To zbiór przypadków medycznych z jednej z najbardziej elitarnych dziedzin medycyny. To ludzka strona tego zawodu, podejście pełne człowieczeństwa do tych najmniejszych pacjentów i ich rodzin. To wstydliwe, ale i brutalne obnażenie wielkiej niewiadomej jaką jest ludzki mózg i jego działanie. To codzienna walka lekarza nie tylko z tym, co się znajduje w czaszce pacjenta, ale bardzo często i z nim samym. To ciągła nauka. Dokonywanie niemożliwego. Ale i gorzka lekcja pokory.

Jay Jayamohan jak na wybitnego neurochirurga przystało ma niesamowite zdolności, ogromną wiedzę i kompleks wyższości. Ale, co jest dość zaskakujące, jest również pełen empatii i zrozumienia. Wie, że nawet najlepszy z najlepszych może zostać pokonany przez brak czasu, a nawet zwykły brak szczęścia. Nawet jemu zdarza się popełnić jakiś błąd. W takim przypadku poddaje go analizie, wyciąga wnioski. Pełen odwagi i skruchy przyznaje się do niego.

„Neurochirurg” w tłumaczeniu Joanny Grabarek to ciekawy reportaż, a nawet biografia. Porusza ciężką tematykę, nie mniej w moim odczuciu został napisany w lekki sposób. Czytelnik znajdzie tutaj poruszające serce historie, ale bez brutalności. Pozycja idealna dla tych, których intryguje aspekt medyczny, ale przeraża naukowy realizm. Warto sięgnąć.

Informacje dodatkowe o Neurochirurg:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381952934
Tytuł oryginału: Everything that Makes Us Human
Dodał/a opinię: TeaAndBlanket

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Neurochirurg

Kup książkę Neurochirurg