Kruk. Nevermore

Życie Isobel jest dość uporządkowane. Mieszka z rodzicami, na których może liczyć, jest kapitanką szkolnej drużyny cheerleaderek, ma chłopaka i zgraną paczkę. Jedna chwila, zadanie zadane przez nauczyciela i wszystko zaczyna się zmieniać. Kiedy pan Swanson zadał nowy projekt i kazał pracować w wybranych przez siebie parach, nie była zadowolona, jednak nie widziała, że tak wszystko się skomplikuje. Jej partnerem został Varen, chłopak, który dziwnie i mroczno się ubiera, jest niesympatyczny, nie rozmawia z nikim w klasie. Na dodatek chłopak dziewczyny nie życzy sobie, aby z nim spędzała czas i ani trochę go nie interesuje, że to praca domowa.
Między Isobel, a Varenem zaczyna się coś dziać. Dziewczyna poznaje go bliżej i okazuje się zupełnie inny, niż myślała. Jednak to bardzo nie podoba się jej znajomym, którzy zaczynają zachowywać się bardzo chamsko, a ona odkrywa ich drugą twarz. Na dodatek to nie jedyne problemy, jakie ją spotkają. Dziwne wydarzenia, stają się codziennością. Co takiego się stanie? Jak potoczy się znajomość Varena i Isobel? Jak bardzo zmieni się życie dziewczyny?

Książka była dość ciekawa, wciągająca, mroczna. Mnie osobiście się podobała, z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje i to różnorodne. Były momenty, kiedy dosłownie czułam strach bohaterki, ale również takie, w których miałam wielki uśmiech na twarzy. Akcja dość szybka, z wieloma zaskakującymi zwrotami.

Główną bohaterką jest Isobel, młoda dziewczyna, której świat w ciągu paru dni całkowicie się zmienia. Przyjaciele się od niej odsuwają, traci chłopaka, za to zyskuje coś zupełnie innego. Jest osobą dość sympatyczną, a jednocześnie nie idealną, dzięki czemu można się z nią utożsamiać.
Varen jest Gotem, chłopakiem pełnym tajemnic. Nie ma łatwego charakteru, potrafi być niemiły, chamski, nic nie robi sobie z tego, co myślą o nim inni.

„Nevermore. Kruk” to książka, która „złapała” mnie w swoje mroczne „macki” i sprawiła, że spędziłam ciekawie czas. Mnie się podobała i już z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Kruk. Nevermore:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Nevermore
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Kruk. Nevermore

Kup książkę Kruk. Nevermore

Nevermore. Otchłań
Kelly Creagh0
Okładka ksiązki - Nevermore. Otchłań

Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią...

Nie z tego świata
Kelly Creagh0
Okładka ksiązki - Nie z tego świata

Piekielnie czarująca gotycka opowieść o miłości, tajemnicy i naprawdę kiepskich decyzjach. Jane Reye posiada nadnaturalne zdolności. Rysuje to, co...