Nibynoc

Początkowa forma narracji nieco działała mi na nerwy i nie ukrywam, że przez to trochę się zniechęciłam do tej książki. Ale
na szczęście, akcja szybko nabrała tempa i ta dziwna forma narracji się skończyła.

Domyślam się, że autor chciał stworzyć wyjatkowo brutalny świat, z ciekawą fabułą rozgrywającą się w szkole dla zabójców. Ale niestety wiek głównych bohaterów zdecydowanie nie pasował mi do niektórych scen. Już nie mówię o brutalnych
morderstwach, tylko o dokładnie opisanych scenach erotycznych... (I dziwić się, że później coraz młodsze DZIECI mają
dzieci...). Mam nadzieję, że chociaż w bibliotekach ktoś weryfikuje książki, które umieszcza pod hasłem "książka dla
młodzieży".

Co do samej fabuły i postaci - ten schemat: osoba po przejściach, pałająca żądzą zemsty i szkolenie na mordercę, był już
opisany milion razy, ale mimo to autorowi udało się stworzyć coś ciekawego i nieco innego.

Już od początku narrator uprzedza nas, że to nie jest historia z happy endem, więc nawet powieka mi nie drgnęła, gdy kilka z głównych postaci zginęło. Ale nie będę ukrywać, że śmierć pewnej potężnej osobistości, mocno wyprowadziła mnie z
równowagi... Spodziewałam się, że ta postać odegra ważną rolę w pozostałych częściach, a tu taki psikus...

W tej części wydarzyło się wiele i szczerze powiedziawszy nie wiem, co autor chce wycisnąć z jeszcze 2 tomów, które ponoć ma liczyć ta seria? Pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość i czekać na wydania tych książek w Polsce.

Informacje dodatkowe o Nibynoc:

Kup książkę Nibynoc

Wampirze Cesarstwo
Jay Kristoff 0
Okładka ksiązki - Wampirze Cesarstwo

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy „New York Timesa”.Ze...

Bratobójca. Wojna lotosowa. Tom 2
Jay Kristoff0
Okładka ksiązki - Bratobójca. Wojna lotosowa. Tom 2

Druga część wzruszającej opowieści o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie Po śmierci szoguna Yoritomo imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz