Nie umieraj do jutra

„Nie umieraj do jutra” to historia o warszawskich Robinsonach. Mimo, że miasto było już gruzami postanowili oni, że nie opuszczą miasta. I choć nie da się logicznie wytłumaczyć tej decyzji to nie da się odmówić im odwagi i samozaparcia. Ich nadzieja trwała do samego końca. Fakty, które poznałam dzięki tej książce zapierały dech w piersiach. Często nie wierzyłam, że historie mogły się wydarzyć naprawdę, a ludzki organizm potrafi sprzeciwić się śmierci. Cieszę się, że autor podzielił się również swoją historią, od której się wszystko zaczęło... Ciężko ocenić czy książka jest „super” czy „taka sobie”, bo takich relacji i przeżyć nie powinno się oceniać. Dla historii każde takie wspomnienie jest na wagę złota.

Informacje dodatkowe o Nie umieraj do jutra:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: seryjni mordercy

Zobacz opinie o książce Nie umieraj do jutra

Kup książkę Nie umieraj do jutra

Około tysiąca osób ukrywało się w gruzach lewobrzeżnej Warszawy. Przetrwało i uratowało się kilkaset. Wszyscy byli niewątpliwymi bohaterami ostatnich miesięcy wojny. Warszawa powinna o nich pamiętać. Polacy powinni o nich pamiętać... Odchodzą świadkowie. Niechaj pozostanie zapis ich przeżyć.

Naukowcy twierdzą, że człowiek może wytrzymać wiele dni bez jedzenia. Ale wodę musi mieć.