Nie wiesz wszystkiego

„Nie wiesz wszystkiego" to kolejny thriller psychologiczny napisany przez Marcela Mossa obok, którego nie można przejść obojętnie. Przeczytane tam treści na długo zostają w pamięci czytelnika.

Tym razem autor w swojej książce przenosi nas do liceum, gdzie młodzież zmaga się z różnymi problemami. Między innymi z prześladowaniem ze strony rówieśników, niezrozumieniem ze strony rodziców, nadwagą, bulimią i odkrywaniem tego, kim tak naprawdę są i co czują. W książce Mossa podoba mi się najbardziej to, że nie skupia się na opisie jednego zagadnienia. Porusza on wiele istotnych kwestii, które my często bagatelizujemy lub po prostu ich nie zauważamy.

W książkach Mossa lubię również i to, że osobowość każdego bohatera jest bardzo dogłębnie przeanalizowana, co pomaga czytelnikowi lepiej zrozumieć zachowanie bohaterów. Fani psychologii i analiz osobowości człowieka moim zdaniem będą zachwyceni.

Fabuła „Nie wiesz wszystkiego " rozpoczyna się bardzo mocnym akcentem:
„Sam nie wiem... - Alan patrzy dziewczynie głęboko w oczy. Czy tego właśnie chce? Czy samobójstwo to naprawdę jedyny sposób na poradzenie sobie z problemami?

- Alan.

- Ja chyba jednak...

Nie kończy. Otylia bez ostrzeżenia rzuca się z dachu, a Alan nie ma szansy na reakcję. Już za późno na ratunek."

Śmierć Otylii i Alana to szok dla całej szkoły. Wszyscy myślą, że popełnili samobójstwo, a co gorsza, że to właśnie nikt inny, jak Otylia (szkolny wyrzutek), namówiła gwiazdę szkolnej drużyny siatkarskiej do tak desperackiego kroku. Czy, aby na pewno byliby do tego zdolni ? W taki przebieg wydarzeń nie wierzy Marta, przyjaciółka Otylii, która wie, że musiało się stać coś jeszcze, przecież Otylia by jej tak nie zostawiła?
Razem z nauczycielką od języka polskiego zakładają „Skrzynkę Zwierzeń”, do której pewnego dnia zostaje wrzucony list, w którym ktoś zapewnia, że zna przebieg tamtego wieczoru i z chęcią się swoją wiedzą podzieli. Co będzie dalej? Tego nie zdradzę.

Uważam, że jest to lektura, którą powinien przeczytać każdy. Nie tylko nastolatek, ale również i rodzic. Wtedy będzie mu łatwiej zrozumieć czasy teraźniejszej młodzieży i to, z czym się zmagają na co dzień. Warto mieć na uwadze to, że otaczająca rzeczywistość ciągle się zmienia i to, co kiedyś było, często nie ma odzwierciedlenia w teraźniejszości.

Polecam tę książkę każdemu, kto czuję się ostatnio zagubiony lub niezrozumiany, ponieważ pozwoli Wam zrozumieć, że nie jesteście sami. Wystarczy się tylko rozejrzeć.

Informacje dodatkowe o Nie wiesz wszystkiego:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 9788381952118
Dodał/a opinię: wozekdladuszy

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Nie wiesz wszystkiego

Kup książkę Nie wiesz wszystkiego

Mój ostatni miesiąc
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie...

Zaginieni
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Zaginieni

JEDNI DOBROWOLNIE UKRYWAJĄ SIĘ PRZED ŚWIATEM. INNI NIE MAJĄ WYBORU... Rok 2007. Zakochani Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend nad jeziorem...