Niebiańska przepowiednia

"Niebiańska przepowiednia" przede wszystkim zainteresowała mnie swoim opisem na okładce. Czy wchodzimy w nową erę duchowej świadomości?
Czy po wielkim dążeniu do wynalazków, nasyciliśmy się nimi i w końcu dojrzeliśmy do tego, aby dowiedzieć się po co tak naprawdę żyjemy? Jaki mamy cel?

Duchowość i świadomość to jeden z tematów, który uwielbiam i pokładałam ogromne nadzieje na odkrycie czegoś nowego. Na fakty, które budują nowe doświadczenia i pozwalają odkryć głębię ludzkich umysłów.

Choć książka ma już parę dobrych lat, to usłyszałam o niej po raz pierwszy. To nowe wydanie, właśnie z 2023r. przykuło mój wzrok. Jakie są moje wrażenia? Przeczytaj poniżej.

Rzadko sięgam po powieści przygodowe. Zbyt długie opisy nie wciągają mnie dostatecznie. Realizm wygrywa, a historie z nierealnymi wydarzeniami nie są dla mnie. "Niebiańska przepowiednia" stara się wciągnąć fikcyjny świat w realną formę. Jak się to udało?

W Peru odnaleziono manuskrypt, który zawiera 9 wtajemniczeń, które mają nauczyć ludzkość świadomości. Krok po kroku ludzkość będzie je odkrywać i nauczy się żyć na nowo. W życiu nie ma przypadków i wszystko dzieje się po coś i to właśnie od pierwszego rozdziału jest. I tutaj ja zauważyłam już zgrzyt, bo spotkania między bohaterami książki były mocno naciągane. Relacje między obcymi sobie ludźmi były nawiązywane bardzo szybko i ściśle chronione tajemnice przy pierwszym spotkaniu były zdradzane. Oczywiście "w zaufaniu". Niestety to było według mnie zbyt proste i zbyt banalne. Chyba jestem zbyt dużą realistką i fabuła mnie nie wciągnęła. Nie dałam się "wkręcić" w losy bohaterów. Takie sytuacje po prostu nie mogły się wydarzyć. Czy czytelnicy są aż tak naiwni?

Niestety, ale oczekiwałam od tej książki więcej głębi, przemyśleń. To typowo powieść przygodowa, więc bardziej mogłabym ją polecić pod tym kątem. Jak dla mnie wielkiej miłości nie ma. Małej też nie. Dziwi mnie trochę opis na okładce: "Najpopularniejsza na świecie książka o duchowej podróży, która odmieniła życie milionów osób". Naprawdę? Bardzo ciekawi mnie, co ona mogła odmienić. Z przyjemnością odnajdę takie opinie. Być może te plusy książki gdzieś mi umknęły.

Informacje dodatkowe o Niebiańska przepowiednia:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
ISBN: 83-7506-356-1
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce Niebiańska przepowiednia

Kup książkę Niebiańska przepowiednia

Niebiańska wizja Życie w nowej duchowej świadomości
James Redfield0
Okładka ksiązki - Niebiańska wizja Życie w nowej duchowej świadomości

James Redfield pomaga nam w poszukiwaniach wyjątkowej misji, jaką mamy do spełnienia na tej planecie. Podchodząc osobiście do wielu koncepcji zawartych...