Niedoskonali

Tom 0 cyklu Trylogia klątwy

Marc jest bohaterem, którego historia bardzo mocno mnie intrygowała i nie mogłam doczekać się, aż ją poznam. I oto nadszedł wymarzony dzień, w którym w moje ręce trafiła wyjątkowa książka, opowiadająca o nim oraz Penelope.
W świecie, w którym klątwa włada życiem, nic nie jest pewne, a tych o dobrym sercu zazwyczaj spotyka okrutny los.

Jak się okazało, Marc przeszedł bardzo dużo i niestety, ale jego życie w większości było pasmem szarości. I chociaż jest mężczyzną o ogromnym sercu, to jak to w życiu bywa, właśnie taką osobę spotyka mnóstwo przykrości. Nieszczęśliwie zakochany musi walczyć o miłość, jednocześnie lawirując w świecie pełnym kłamstw i intryg. Wielokrotnie musi wybierać między miłością, a przyjaźnią.
Marc jest bohaterem, którego bardzo mocno lubię i zyskał sobie w moich oczach tą powieścią. Bardzo podobało się mi, że potrafił postawić się innym, przełamać swoje lęki i zawalczyć o swoje.

Penelope jest kobietą, która od dziecka została skazana na śmierć. Wykorzystywana jako pionek w grze ojca, musi podejmować ryzyko i trudne decyzje, które mogą uratować ją przed śmiercią, ale jednocześnie skazać jej przyjaciół i siostrę na śmierć.
Penelope jest bohaterką, która zyskała sobie moją sympatię od samego początku. Ta niesamowicie dobra dziewczyna stanowczo nie zasługuje na los, jaki został jej zgotowany.

Tristan, jak ja nienawidzę tego bohatera! W poprzednich częściach mnie lekko irytował, ale obdarzałam go sympatią, wydawał się inny, jednak teraz moja nienawiść wobec niego osiągnęła szczyt. Jak można być takim zapatrzonym w siebie, okrutnym osobnikiem, który widzi tylko czubek swojego nosa?! Jeszcze tak bardzo jak ten nie zdenerwował mnie żaden główny bohater. Nie wiem, jak można być tak okrutnym i uważać siebie za dobrego, a to co zrobił na samym końcu jest niewybaczalne i niech mu się góra na głowię zawali, bo na to zasłużył.

Anais, siostra Penelope, w poprzednim tomie wydawała mi się nadętą, zapatrzoną w siebie dziewczyną, która jest okrutna i głupia. Teraz jednak spojrzałam na nią pod innym kątem i odkryłam, że jest niesamowitą dziewczyną, która ma ogromne serce i oddana jest miłości. Jej więź z siostrą i poświęcenia są niesamowite i godne naśladowania. Brawa dla niej!

Danielle L. Jensen ponownie zabrała nas w niesamowitą podróż. Ogromnie brakowało mi tego wspaniałego świata trolli. I chociaż z początku tematyka książek wydawała się mi paskudna, to jednak czytając już pierwszy tom, odkryłam, że te istoty powszechnie znane jako okrutne stworzenia, tak naprawdę zachowują się jak ludzie i mają swój świat. Przekonałam się o tym ponownie w tej części.
Jestem bardzo zadowolona, iż autorka postanowiła przedstawić nam historię Marca i Penelope, która jest piękna chociaż bez happy endu. W końcu poznałam emocjonującą książkę, która nie ocieka lukrem. I zdecydowanie uważam, że "Niedoskonali" to najlepsza część z całej serii, która ukazuje prawdziwe piękno i odmienną naturę, a także różne oblicza bohaterów, których powszechnie mogliśmy uważać za złych lub dobrych.

W "Niedoskonałych" nie brakuje akcji, która wywołuje dreszcze na skórze. Dzięki niej książka pochłania czytelnika i nie można oderwać się od niej. Fabuła jest niesamowita i przepiękna. Ukazana miłość, cierpienie, strata, walka, przyjaźń powodują, iż książka jest niesamowicie interesująca. Oczywiście nie brakuje tutaj intryg, które są tak ważną częścią całości.
Dzięki temu tomowi możemy poznać tajemnice, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia, a także poznać świat Trollus z innej strony. To właśnie dzięki tej części cały ten świat i dalsza historia nabrały większego sensu.

Fanów serii "Trylogia Klątwy" zachęcam do sięgnięcia po książkę, gwarantuję Wam, że będziecie bawić się wyśmienicie. A tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Jensen, namawiam do nadrobienia zaległości. Z pewnością będziecie delektować się lekturą.

Informacje dodatkowe o Niedoskonali:

Kup książkę Niedoskonali

Zdradziecka Królowa
Danielle L. Jensen0
Okładka ksiązki - Zdradziecka Królowa

Kiedy mąż Lary został wzięty do niewoli, ona sama myślała tylko o jednym: ,,Zrobię wszystko, co konieczne, by cię uwolnić". Lara - królowa na wygnaniu...

Pozłacany wąż
Danielle L. Jensen0
Okładka ksiązki - Pozłacany wąż

ICH BITWY ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZWYCIĘSTWEM Lidia powraca do Mudaire, by zacząć naukę w świątyni uzdrowicieli. Jednak zamiast walczyć o ocalenie życia, jest...