Nieodpowiednia dziewczyna

Recenzja książki "Nieodpowiednia dziewczyna"

Daniel to młody chłopak wychowany w kochającej rodzinie. Wraz z rodzicami przenosi się do Londynu. Podczas remontu odnajduje pamiętnik. Postanawia go przeczytać. Poznaje historię Jojo, której dzieciństwo było trudne.
Eve to zdolna tatuażystka. Daniel i Eve poznają się w studiu tatuażu, gdzie chłopak przychodzi ze swoją dziewczyną. Po pierwszym spotkaniu z tatuażystką chłopak odnosi wrażenie, że już się spotkali. Jego fascynacja młodą tatuażystką doprowadza do tego, że Daniel postanawia zbliżyć się do Eve.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Od pierwszych stron byłam bardzo zaciekawiona historią i czytałam jednym tchem. Bardzo chciałam poznać losy bohaterów. Książka mi się podobała, ale w pewnym momencie czułam przesyt zbliżeń między bohaterami, jednak o tym za chwilę.
Nieodpowiednia dziewczyna jest obyczajówką z elementami erotycznymi. Opowiada o trudnej miłości, ale też walce ze swoimi demonami z przeszłości. Eve poprzez swoje doświadczenia i bardzo trudne dzieciństwo ma duży problem, aby zaufać mężczyznom. Dużo przeszła i wiele musiała poświęcić, aby znaleźć się w miejscu, w którym teraz jest.
Daniel zafascynowany dziewczyną chce zrobić wszystko, aby to zmienić. Jednak ich związek nie należy do najłatwiejszych. Ranią się wzajemnie, a tajemnice które skrywają, nie ułatwiają budowania relacji.
Jak już wspomniałam książka mnie zaciekawiła. Fabuła skontruowana jest tak, że wciąga od pierwszych stron. Rozdziały pisane są z perspektywy Eve i Daniela, co sprawia, że łatwiej możemy wczuć się w ich emocje. Dużym plusem są dla mnie też opisy z pamiętnika Eve.
Jeśli chodzi o nutę erotyzmu to w pewnym momencie było tego dla mnie za dużo. Odnosiłam wrażenie, że bohaterowie robią tylko to. Każde ich spojrzenie doprowadzało do zbliżenia. Były również momenty, że irytował mnie Daniel swoim zachowaniem. Zupełnie jak zakochana nastolatka, która ma złamane serce.
Ogólnie książka zasługuje na pochwalę, mimo tych kilku detali byłam zadowolona z lektury. Zakończenie niejednoznacznie, więc liczę na kontynuację powieści.

Informacje dodatkowe o Nieodpowiednia dziewczyna:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-01-28
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Nieodpowiednia dziewczyna

Kup książkę Nieodpowiednia dziewczyna

Pozerka
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Pozerka

Po pierwsze: ty decydujesz. Po drugie: pamiętaj o uśmiechu. Po trzecie: nie zakochuj się. Potrafisz?... Magda jest atrakcyjną, niezależną kobietą...

Nieodpowiednia chwila
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia chwila

Czy można być szczęśliwym kosztem innych? Czy można kochać więcej niż jedną osobę? Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie...