Niepowszedni. W potrzasku

Tom 2 cyklu Niepowszedni

Z bardzo mieszanymi uczuciami podeszłam do lektury drugiego tomu „Niepowszednich. W potrzasku". Tom dostał ode mnie szanse, ze względu na postacie, które bardzo mi się spodobały w pierwszej części. Oczywiście miałam też nadzieję, że okaże się lepszy od tomu pierwszego.

„Czasami nadzieja jest najlepszą kuracją."(¹)

W druga część zaczyna się od momentu przybycia bohaterów do Ferretek. Szczęście z powodu nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ w ów mieście czeka już na nich Welles. W przebraniu i dodatkowo z pozwoleniem sądu ponownie chce porwać uzdolnioną piątkę. Całą sprawę komplikuje fakt, że osoba pomagająca w pierwszym porwaniu Złotnikom , uznawana za Zdrajcę cały czas pozostaje na wolności. Jak poradzą sobie młodzi Niepowszedni? O tym warto przeczytać.

O okropnej akcji i fabule, która była w pierwszym tomie mogę powiedzieć, że w drugiej części nie ma ani śladu. Wszystko jest ciekawe, dynamiczne potrafi wciągnąć i nie znudzić. Niezmiennie dużym plusem zostają postacie, wręcz można powiedzieć są jeszcze większym stopniu niż w „Porwaniu". Dzieje się tak dzięki temu, że dojrzewają po każdej przeżytej przygodzie.

„Powiedzmy, że nie wszystko było kłamstwem i nie wszystko było prawdą. "(²)

„W potrzasku" jest dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Po fatalnej treści, bezużytecznym wątku miłosnym tomu pierwszego dnia drugi zostawił bardzo dobre wrażenie i zachęcił, nie tylko postaciami, ale także treścią. Książkę czytałam tym razem z ogromnym zaciekawieniem i odkładałam z niedosytem.

Warto przeczytać?
Tą część mogę jak najbardziej polecieć. Bije o głowę „Porwanie" i robię wielkiego smaku na trzecią część.

Informacje dodatkowe o Niepowszedni. W potrzasku:

Kup książkę Niepowszedni. W potrzasku

Niepowszedni. Obława
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. Obława

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.   Nila...

Ratownicy czasu. Czasy Kopernika
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Ratownicy czasu. Czasy Kopernika

Jest rok 2018. Trzynastoletnia Sara, której ambicją jest zostać pisarką, i jej rówieśnik Daniel, miłośnik ciężkiego brzmienia muzyki metalowej...