Niewinne ofiary

Tom 1 cyklu Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką

"Niewinne ofiary" to debiut kryminalny autorki i jednocześnie pierwszy tom serii z komisarz Olgą Balicką.
Debiuty kocham odkrywać, a kiedy trafi się perełka moje serce raduje się jeszcze mocniej.

Jelenia Góra.
W pobliskim lesie zostają odnalezione ciała dwojga dzieci.
Na miejsce przyjeżdża komisarz wydziału kryminalnego Olga Balicka, która mimo swojego doświadczenia na widok ciał nie może powstrzymać odruchu wymiotnego.

Do sprawy Olgi zostaje przydzielony Kornel Murecki.
Razem przyjdzie im zmierzyć się nie tylko z przeszłością, ale czeka ich długie i kontrowersyjne śledztwo.
Czy był to mord rytualny? Czy uda się zidentyfikować dziewczynki?
Co łączy dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Jeleniej Góry z miejscową elitą? Kto próbuje zmylić detektywów?
Kim tak naprawdę jest Kornel Murecki i po co przyjechał z Warszawy?

"Niewinne sieroty" to świetnie napisany, wielowarstwowy kryminał.
Od pierwszych stron dostajemy mocne uderzenie w twarz i boli z każdą kolejną stroną coraz mocniej.
Ofiarami makabrycznej zbrodni są dzieci, a sposób pozbawienia ich życia i motywy zwalają z nóg.
Świetnie wykreowani bohaterowie, główna bohaterka skradła od początku moje serce, a dialogi między bohaterami realne i niewymuskane.
Dodatkowo temat poruszony w książce jest bardzo brutalny i ciężko sobie nawet wyobrazić, że takie rzeczy mają miejsce. Moją wyobraźnię dodatkowo pobudziła bardzo wymowna okładka.
Autorka idealnie manipuluje czytelnikiem. Serwuje wachlarz emocji, dozuje zaciekawienie i wciąga w historię.
Trzyma nas w napięciu i robi kołowrotek myśli, by w końcowym momencie zszokować jeszcze bardziej.
Bardzo dobry debiut.

Informacje dodatkowe o Niewinne ofiary:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Niewinne ofiary

Kup książkę Niewinne ofiary

Toksyczne układy
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Toksyczne układy

Olga Balicka wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Czeka na nią milion spraw niecierpiących zwłoki. Jednak pani komisarz chce się przyjrzeć śledztwu...

Wykluczona. Komisarz Tymon Hanter. Tom 1
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Wykluczona. Komisarz Tymon Hanter. Tom 1

Piętnastoletnia Iga ginie pod kołami samochodu, a śledztwo w jej sprawie ma zostać umorzone. Kiedy jej znajoma Joanna Bator dowiaduje się o tym, jest przekonana...