Niewyjaśnione okoliczności

Dr Richard Shepherd to znany i ceniony lekarz medycyny sądowej. W swojej książce wprowadza nas w świat śmierci. Od momentu, gdy w szkole średniej przeczytał podręcznik medycyny sądowej przyniesiony przez kolegę zapragną wykonywać ten trudny i wymagający zawód. Konsekwentnie dążył do postawionego sobie celu i go osiągnął. Został lekarzem medycyny sądowej zaczął przeprowadzać sekcje zwłok, najpierw osób, które zmarły śmiercią naturalną, spowodowaną przez chorobę, później ofiar morderstw, masowych wypadków i katastrof. Książka "Niewyjaśnione okoliczności" jest autobiografią autora.

Większość ludzi, którzy studiują medycynę robi to w przekonaniu, że będą leczyć, operować, pomagać innym w chorobie i cierpieniu. Inaczej jest w przypadku medycyny sądowej, którą wybrał autor. Tu "pacjentem" jest osoba zmarła. Temat, który dominuje w książce, czyli sekcje zwłok nie jest łatwy, mimo to autor przedstawił go w bardzo przystępny i interesujący sposób. Jednak książka nie jest dla każdego, chociaż Dr Shepherd oszczędził czytelnikom wielu nieprzyjemnych opisów. Polecam ją każdemu, kto chciaby się dowiedzieć, co dzieje się z ciałem po śmierci i nie przerażają go opisy rak kłutch i innych obrażeń ciała.

Zaczynając książkę, stwierdziłam, że pewnie się z nią trochę "męczyć", bo takie książki nie zawsze potrafią mnie wciągnąć i zaciekawić. Jakież było moje zaskoczenie, gdy nie mogłam się doczekać przeczytania kolejnego rozdziału. Jeśli autor postanowi spisać inne "ciekawe" przypadki autopsji (a ma w czym wybierać, bo przeprowadził ich tysiące) na pewno sięgnę po kolejną książkę.

Informacje dodatkowe o Niewyjaśnione okoliczności :

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2018-10-31
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-66071-35-5
Tytuł oryginału: Unnatural Causes
Tłumaczenie: Niewyjaśnione okoliczności
Dodał/a opinię: Iwa90

Zobacz opinie o książce Niewyjaśnione okoliczności

Kup książkę Niewyjaśnione okoliczności

Nie dość, że zawsze będzie prawda w radzie twoi,
Gorzej gwałtowna prawda, niż chytry fałsz broi.

Bardzo możliwe, że śmierć przynosi przyjemną ulgę, lecz to, co ją poprzedza,
bywa oczywiście straszne.

Siedem wieków śmierci
Richard Shepherd 0
Okładka ksiązki - Siedem wieków śmierci

„Choć to książka o śmierci, zabieram w niej czytelników w podróż przez życie…” Richard Shepherd – wybitny brytyjski patolog –...