Niezwykle optymistyczna wiadomość

"O ważnych rzeczach trzeba mówić. Więc opowiemy Wam o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu,bo z tego składa się codzienne życie."

Po powrocie z wakacji wzięłam w ręce książkę Wojciecha Zielińskiego "Niezwykle optymistyczna wiadomość ".

Jarek jest byłym pracownikiem biblioteki oraz terapeutą zajęciowym, który opiekuje się niepełnosprawnym tatą.

W jego życiu jest jeszcze partnerka, Kasia z którą z braku wolnego czasu obojga bohaterów wymienia krótkie wiadomości esemesowe.

Kolejne strony książki obfitują w mnóstwo zabawnych sytuacji i dialogów, co jest po części wynikiem tego,że starszy pan Kowalski jest niemal gluchy.

Akcja powieści toczy się w 2020 roku, więc nie brakuje nawiązań do pandemii koronawirusa i związanych z nim obostrzeń.

Ponadto warto zagłębić się w relacje łączące poszczególne osoby.

Pióro autora jest lekkie ,a jego bohaterowie wykreowani w sposób bardzo autentyczny,dzięki czemu wielu czytelników może się z nimi utożsamiać.

Książka opowiada o wierze, miłości i nadziei,o radzeniu sobie z codziennością,a także z chorobą.

Przeczytałam tę opowieść w jeden dzień zarówno ze względu na fabułę,która bardzo mi się podobała jak i z uwagi na dużą czcionkę i esemesy wymieniane przez Kaśkę i Jarka.

Lektura jest lekka, idealna na rozluźnienie po stresującym dniu lub jako odskocznia od kryminałów czy obfitujących w krwawe sceny horrorów.

Polecam ❤

Informacje dodatkowe o Niezwykle optymistyczna wiadomość:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-06-28
ISBN: 9788382198973
Dodał/a opinię: KamaZ03

Zobacz opinie o książce Niezwykle optymistyczna wiadomość

Kup książkę Niezwykle optymistyczna wiadomość

- A... - przypomniałem sobie.. - Kiedy zapytałem panią o wysokość mojej przyszłej emerytury, spojrzała na datę mojego urodzenia i rzekła: "Ale pan jest jeszcze młody"...- A to niezwykle optymistyczna wiadomość - stwierdziła Kaśka.

Na podstawie kwoty bazowej wychodzi mi na tę chwilę większa niż minimalna emerytura. Ale na pytanie, jaką będę miał za jedenaście lat, pani powiedziała, że nie jest wróżką.

O nietrzeźwym niekiedy kierowcy
Wojciech Zieliński 0
Okładka ksiązki - O nietrzeźwym niekiedy kierowcy

Jarek Kowalski jest niespełna 40-letnim pracownikiem biblioteki publicznej, działaczem sportowym i zawodnikiem klubu „Fuks”. Ma bzika na punkcie...

Banita
Wojciech Zieliński0
Okładka ksiązki -  Banita

Aby ochronić Ziemię, ludzie potrafią się zjednoczyć. Ale na jak długo? Zagrożenie ze strony obcej cywilizacji zmusza przywódców światowych mocarstw do...