Nigdzie indziej

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-06-04
Tytuł oryginału: There There
Dodał/a opinię: Lukas182

Książka jest bardzo ciekawa, ponieważ porusza temat mniej znany w literaturze, a mianowicie współczesne życie rdzennych amerykanów i ich problemy. Czytając ją możemy zauważyć jak poplątane mogą być relacje rodzinne, których źródłem bardzo często jest naduzywanie alkoholu oraz przemoc. Książka obrazuje z jakimi uprzedzeniami, trudnymi sytuacjami muszą codziennie zmagać się rdzenni amerykanie. Są to oddzielne historie kilku osób o oryginalnych indiańskich imionach, które na końcu książki łączą się w całość podczas Wielkiego zjazdu plemiennego w Oakland. Tam dochodzi do zaskakującego wydarzenia, co powoduje, że ostatnie kilkadziesiąt stron czyta się bardzo szybko, jest bardzo duży dynamizm, akcja. Książkę warto przeczytać z tego względu, że jest bardzo oryginalna, niecodzienna, jest to literacki debiut Tommego Orange. Jednym z głównych przekazów jakie niesie książka, jest pokazanie ogromnego problemu współczesnego świata, tego jak bardzo ludzie potrafią krzywdzić się nawzajem, nie patrąc nawet na to, że pochodza z tej samej grupy etnicznej. Wszystko przestało mieć znaczenie i to jest zatrważające. Jeżeli nie szanujemy ludzi z własnego, najbliższego kręgu to tym bardziej nie będziemy szanować innych a to do niczego dobrego nie prowadzi. Przypomniało mi to odrobinę historię, którą miałem okazję przeczytać w książce Adama Lebora "Wyznawcy, czyli jak Ameryka dała się naciągnąć Bernardowi Madoffowi na 65 miliardów dolarów". W książce tej zostało ukazane, jak Bernard Madoff oszukał swoich pobratymców, co później stało się dla nich ogromnym szokiem, w co nie mogli uwierzyć.

Kup książkę Nigdzie indziej

Zobacz opinie o książce Nigdzie indziej
W głębi lasu
Harlan Coben