Nowy dom na Wyrębach

Czy zamieszkalibyście w domu, w którym zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach Wasz dobry przyjaciel?
Nowym właścicielem domu na Wyrębach jest teraz Hubert Kosmala, odziedziczył on go po swoim zmarłym przyjacielu Marku. Postanawia wyjechać tam na kilka dni, aby rozprawić się ze swoimi demonami i zrozumieć, co chciał mu tak ważnego przekazać przyjaciel. Wszystko to zawarł on w listach, które pozostawił przyjacielowi, aby go ostrzec i uświadomić, z czym teraz będzie musiał on sam się zmierzyć. Czy Hubertowi i jego rodzinie grozi niebezpieczeństwo?
Kolejny powrót do Wyrębów i tajemnic ciąg dalszy. Mam wielki problem z tą serią, kończę już ostatnią część i mniej więcej mam wyrobione zdanie o niej, ale to będzie w podsumowaniu już ostatniej książki Pana Dardy. A mianowicie jeśli chodzi o "Nowy dom na Wyrębach" to nic się nie zmieniło, bo nadal mi to tutaj zalatuje w większej mierze obyczajówką, jedynie z niewielkimi momentami przynoszącymi pewne elementy grozy, wywołujący mały niepokój i trochę szybsze bicie serca. Ale spokojnie, nic więcej Wam ze strony tej historii nie grozi, oprócz minimalnie podwyższonego pulsu.
Ta część z kolei jest wprowadzeniem do kolejnego tomu, czyli już ostatniej historii o nawiedzonym domu. Nie ma tu za wiele akcji, cała ta historia jest mocno przeciągnięta, na duże dawki strachu raczej też nie liczcie. I chociaż książka należąca do gatunku grozy powinna wywoływać lęk, przerażenie i panikę, to ja tego tutaj kompletnie nie odczułam. Pomimo to, czytało mi się ją bardzo przyjemnie i wręcz przyznam się, że bardziej się w nią wczułam, niż w pierwszą część. Mało tego, kończąc tę historię, od razu sięgnęłam po kontynuację bo chociaż jest ona dziwna i na swój sposób specyficzna, do tego ospale napisana, to wciągnęła mnie tak, że chciałam poznać od razu dalsze losy głównego bohatera.
Z pewnością nie jest to typowy horror. Na rynku wydawniczym jest wiele dobrych pozycji, które już od pierwszych stron potrafią wywołać ciarki na ciele i budować napięcie. Czytając możecie zostać trochę zawiedzeni, wręcz trochę oszukani, bo nie dostaniecie tego, co obiecuję wydawca. Jeśli zatem oczekujecie od niej napięcia i wyładowań elektrycznych, to dostaniecie jedynie iskierki ledwo się żarzące.

Informacje dodatkowe o Nowy dom na Wyrębach:

Kup książkę Nowy dom na Wyrębach

Cymanowski chłód
Stefan Darda0
Okładka ksiązki - Cymanowski chłód

ŚNIEG ZASYPIE. NIKT SIĘ NIE DOWIE... MISTRZOWSKIE POŁĄCZENIE POWIEŚCI OBYCZAJOWEJ I THRILLERA INTRYGUJE NIEPRZEWIDYWALNĄ FABUŁĄ I PORYWA BRAWUROWYMI...

Cykl powieściowy. Czarny wygon
Stefan Darda0
Okładka ksiązki - Cykl powieściowy. Czarny wygon

W tym wydaniu znajdziecie: Słoneczną dolinę, Starzyznę, Bisy i Bisy II Witold Uchmann, doświadczony dziennikarz po pięćdziesiątce, zajmuje się opisywaniem...