O jedno cię proszę

„O to właśnie chodzi z dobrem i złem. Nie różnią się tak bardzo – i często zaczynają się w tym samym miejscu, od pragnienia, żeby coś się zmieniło”.

Szczęśliwa rodzina w domu na wodzie..

Hannah i Owen są małżeństwem z niewielkim stażem, ale czują, jakby znali się całe życie. Każde z nich ma swoją pasję i głód życia. Kochają się, wpierają, rozumieją. Wspólnie wychowują córkę Owena z poprzedniego małżeństwa, szesnastoletnią Bailey. Nastolatka toleruje swoją macochę na miarę swoich możliwości. No ale, grunt, to dobre chęci..

Pewnego dnia Owen znika bez śladu i wyjaśnienia.

Wychodzi z domu do pracy, jak gdyby nigdy nic i już nie wraca.

Firmę, w której pracuje mężczyzna, zaczyna prześwietlać FBI..

Owen zostawia żonie dwa słowa w kopercie: „Chroń ją”. Hannah wie, że chodzi o Bailey.. Bailey zostawia krótki list i torbę z niemałą gotówką.

Hannah nie rozumie co się stało, analizuje różne scenariusze, tworzy skomplikowane teorie. Zaczyna się zastanawiać, czy mężczyzna, którego tak kocha, jest tym za kogo go do tej pory uważała. No i kim ona jest w tej sytuacji, wierną partnerką czy kompletną idiotką..

Zdeterminowana kobieta postanawia wraz z powierzoną jej pod opiekę dziewczyną odkryć prawdę o Owenie. Żeby to zrobić, obie muszą wyruszyć w podróż w przeszłość..

Kim jest mężczyzna ich życia?

Dlaczego je zostawił?

Czy odpowiedzi na te pytania zburzą ich obraz o idealnym mężu i ukochanym tacie?

A jeśli prawda oznacza coś, czego one wcale nie chcą wiedzieć?

„O jedno cię proszę” to typowy amerykański thriller. Autorka świetnie buduje napięcie, niepewność i tajemniczość. Dawkuje emocje i sprawia, że książki praktycznie nie da się odłożyć. Z pozoru historia jakich wiele, w praktyce lekki thriller w sam raz na niezobowiązujące popołudnie z książką. Przyziemnie o relacjach, zaufaniu i życiowych decyzjach, za które często płacą nie tylko ci, którzy je podejmują.

Polecam.

Informacje dodatkowe o O jedno cię proszę:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788367262095
Tytuł oryginału: The Last Thing He Told Me
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce O jedno cię proszę

Kup książkę O jedno cię proszę

O to właśnie chodzi z dobrem i złem. Nie różnią się tak bardzo - i często zaczynają się w tym samym miejscu, od pragnienia, żeby coś się zmieniło.

Adwokat, w każdym razie dobry adwokat, nigdy nie próbuje nikogo do niczego przekonać. Wręcz przeciwnie. Przypomina wszystkim, że niczego nie wiedzą na pewno.

Party rozwodowe
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Party rozwodowe

Gwyn przygotowuje się do rozwodu. Wciąż jednak nie może pogodzić się z faktem, że jej długoletni związek się skończył. Rozwód ogłasza z mężem podczas uroczystości...

Dom z moich marzeń
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Dom z moich marzeń

„Rzymskie wakacje” to piękny film o miłości uwielbiany przez miliony kobiet. Dla Annie Adams jest jednak zwiastunem katastrofy. Każdy seans...