O jedno cię proszę

"O to właśnie chodzi z dobrem i złem. Nie różnią się tak bardzo - i często zaczynają się w tym samym miejscu, od pragnienia, żeby coś się zmieniło."

Hannah i Owen tworzą szczęśliwe małżeństwo wychowując 16-letnią Bailey. Nastolatka jest córką Owena z poprzedniego związku i jak to często bywa w kontaktach z macochą, ich relacja jest trochę skomplikowana.
Pewnego dnia Owen znika. Zostawia żonie kartkę z napisem: "Chroń ją" a córce ... torbę pełną pieniędzy! Hannah i Bailey muszą połączyć siły, aby odnaleźć ich ukochanego mężczyznę zanim zrobi to policja. Chcą dowiedzieć się prawdy bowiem wszystko wskazuje na to, że przez cały czas żyły w kłamstwie.

"O jedno Cię proszę" Laury Dave to prawdziwy światowy hit, książka łącząca w sobie cechy suspensu i sensacji, bestseller, który zbiera bardzo dobre opinie.
Moja opinia też będzie należeć do tych pochlebnych. Przede wszystkim dlatego, że książka wciągnęła mnie od samego początku oraz zaangażowała na maxa! Jest nieodkładalna! Tajemnica jaką skrywa Owen, motyw oszustwa, nowej tożsamości i w końcu cała droga, jaką muszą przejść Hannah i Bailey to coś, co chciałam śledzić i być tego częścią.

Fabuła ma wiele ciekawych elementów, dobre tempo dzięki czemu czyta się ją wręcz ekspresowo. Nie brakuje zawiłych rodzinnych sekretów, intrygujących osób, niecodziennych scenariuszy wydarzeń czy zwrotów akcji. Główne bohaterki czyli żona i córka jednoczą się i pokonują bariery, które utrudniały ich relację przez lata. Razem biorą udział w ekscytującej grze, która toczy się między tajnymi służbami a Owenem. Hannah praktycznie od razu przechodzi do działania i włącza w to Bailey, za wszelką cenę musi dowiedzieć się prawdy, nie zważając na skutki tego, co odkryje.

Jedyną rzeczą, która nie do końca mi pasowała jest finał książki. Chyba liczyłam na bardziej spektakularne rozwiązanie sprawy. Zakończenie jest w porządku ale przy tej całej historii myślałam, że otrzymam coś z efektem WOW. Niemniej jednak "O jedno Cię proszę" to książka, która potrafi wciągnąć i zaciekawić czytelnika. Zrozumiałe są dla mnie zachwyty na jej temat i chętnie zobaczę serial, który ma powstać na podstawie tej historii.

Informacje dodatkowe o O jedno cię proszę:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788367262095
Tytuł oryginału: The Last Thing He Told Me
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce O jedno cię proszę

Kup książkę O jedno cię proszę

Adwokat, w każdym razie dobry adwokat, nigdy nie próbuje nikogo do niczego przekonać. Wręcz przeciwnie. Przypomina wszystkim, że niczego nie wiedzą na pewno.

Party rozwodowe
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Party rozwodowe

Gwyn przygotowuje się do rozwodu. Wciąż jednak nie może pogodzić się z faktem, że jej długoletni związek się skończył. Rozwód ogłasza z mężem podczas uroczystości...

Dom z moich marzeń
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Dom z moich marzeń

„Rzymskie wakacje” to piękny film o miłości uwielbiany przez miliony kobiet. Dla Annie Adams jest jednak zwiastunem katastrofy. Każdy seans...