O jedno cię proszę

Jak ważne są dla was pochodzenie, korzenie, tożsamość, poczucie przynależności?
Co by się wydarzyło, gdyby pewnego dnia ktoś wam powiedział, że wcale nie jesteście dzieckiem kogoś, kogo uważacie za rodzica i ktoś kiedyś nazywał was zupełnie inaczej?..
___
Dziś będzie o książce, na którą się skusiłam chcąc doświadczyć czegoś mocniejszego -
"O jedno cię proszę"
Laura Dave

Muszę stwierdzić, że tylko jeden moment przyprawił mnie o dreszcze, ale nie był to strach towarzyszący jakimś drastycznym wydarzeniom. To było zupełnie coś innego.
Znacie film Truman Show?
Książka "O jedno cię proszę" skojarzyła mi się właśnie z tym filmem. Myślę, że w obydwu historiach podobne będą odczucia i emocje towarzyszące bohaterom.
A więc o czym jest książka?
Hannah, jej mąż Owen oraz jego córka Bailey wiodą zupełnie normalne uporządkowane życie. Pewnego dnia ten porządek zostaje zmącony przez zniknięcie Owena, a Hannah wraz z pasierbicą próbują dowiedzieć się co się stało.
Znikniecie Owena uruchamia lawinę wydarzeń, to tak, jakbyśmy zrzucili kłębek włóczki ze schodów, już nie można go złapać dopóki nie rozwinie się do końca ukazując to, na co włóczka była nawinięta, czyli w przypadku naszej historii - prawdę.
Czy dla bohaterów będzie bolesna? Przekonacie się sięgając po książkę.
Dla mnie istotne były powody, które skłoniły bohaterów do podjęcia takich czy innych decyzji. Dają do myślenia.
Jeżeli lubicie intrygujące powieści, które nie zostawią was obojętnymi i skłonią do przemyśleń, ta książka jest dla was.
Na stosunkowo niedużej ilości stron autorka umieściła historię kilku pokoleń pewnej rodziny, zachowując przy tym lekkość stylu i nie tracąc na kreacji bohaterów. Przez książkę po prostu się płynie.
Niech moją polecajką będzie to, że ta historia nadal siedzi w mojej głowie i nadal zastanawiam się co bym zrobiła będąc na miejscu bohaterów...

Informacje dodatkowe o O jedno cię proszę:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788367262095
Tytuł oryginału: The Last Thing He Told Me
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce O jedno cię proszę

Kup książkę O jedno cię proszę

O to właśnie chodzi z dobrem i złem. Nie różnią się tak bardzo - i często zaczynają się w tym samym miejscu, od pragnienia, żeby coś się zmieniło.

Adwokat, w każdym razie dobry adwokat, nigdy nie próbuje nikogo do niczego przekonać. Wręcz przeciwnie. Przypomina wszystkim, że niczego nie wiedzą na pewno.

Party rozwodowe
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Party rozwodowe

Gwyn przygotowuje się do rozwodu. Wciąż jednak nie może pogodzić się z faktem, że jej długoletni związek się skończył. Rozwód ogłasza z mężem podczas uroczystości...

Dom z moich marzeń
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Dom z moich marzeń

„Rzymskie wakacje” to piękny film o miłości uwielbiany przez miliony kobiet. Dla Annie Adams jest jednak zwiastunem katastrofy. Każdy seans...