O jedno cię proszę

Książka ma świetną fabułę choć muszę przyznać, że nie do końca byłam początkowo dużo się dzieje z czasem akcja zwalnia i samo zakończenie jest dość zaskakujące.

Hannah i Owen to szczęśliwe małżeństwo. Ona tworzy świetne meble i jest dość znana i ceniona. On pracuje w firmie . Razem wychowują jego córkę Bailey. Hannah jest dość młodą kobietą, nie do końca możemy określić jej wiek. Bailey to krnąbrna szesnastolatka, która nie do końca toleruje macochę. Wszystko się zmienia gdy okazuje się , że w firmie Owena jest afera a on sam znika. Hannah dostaję listo i jedną kartkę w nim z napisem "chroń ją"/ Nie ma czasu na zastanowienie sie bo okazuje się, że Bailey znajduje w szafce szkolnej torbę z dużą ilością gotówki i listem od ojca, w którym pisze, że ma się słuchać Hannah. Obie próbują odnaleźć odpowiedź co się stało z Owenem. Dodatkowo wychodzą fakty, o których obie nie miały pojęcia. Kim tak naprawdę jest Owen? Przed czym ucieka? Kto zagraża Bailey? Czy Hannah odkryje prawdę o swoim mężu?

Książkę czyta się szybko, jest dużo tajemnic, sporo się dzieje. Hannah z Bailey odkrywają przeszłość Owena i przy okazji Bailey. Nie wszystko było oczywiste. Część rzeczy dość przewidywalna, inne bardzo zaskakujące. Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza to chwile gdy okazuje się , że forma Owena ma kłopoty. Gdy wychodzi na jaw wiele faktów a Owen nie pojawia się  Hannah zaczyna szukanie informacji. Tajemniczy list, torba pełna pieniędzy i pierwszy ślad prowadzący do Austin. Hanna postanawia sprawdzić wszystkie tropy i wylatuje tam z Bailey. Druga część to wydarzenia z Austin. Co odkryją Hannah i Bailey? Kim tak naprawdę jest Owen i co go łączy z Austin? Trzecia część to wydarzenie gdy Hannah poskłada wszystko do kupy. To, co udaje im się odkryć, nie należy do przyjemnych. Dodatkowo w całej tej aferze swój udział ma agent Grandy, który wiedział o wszystkim od początku. Czy to on zagraża Bailey? A może jest jedyną osobą, która będzie ja chronić?
Zakończenie zaskakujące. Nie takiego się spodziewałam. Nie mamy tu typowego happy endu. Nawet wręcz powiem, że jest zupełnie ni takie jakbyśmy chcieliby było.  To książka, przy której nie będziecie się nudzić. Pełna tajemnic, niejasności, niedomówień. Czy mi się podobała? Nie do konca ale na tyle wciągnęła, że nie potrafiła odłożyć na półkę nie doczytawszy . Polecam

Informacje dodatkowe o O jedno cię proszę:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788367262095
Tytuł oryginału: The Last Thing He Told Me
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce O jedno cię proszę

Kup książkę O jedno cię proszę

O to właśnie chodzi z dobrem i złem. Nie różnią się tak bardzo - i często zaczynają się w tym samym miejscu, od pragnienia, żeby coś się zmieniło.

Adwokat, w każdym razie dobry adwokat, nigdy nie próbuje nikogo do niczego przekonać. Wręcz przeciwnie. Przypomina wszystkim, że niczego nie wiedzą na pewno.

Party rozwodowe
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Party rozwodowe

Gwyn przygotowuje się do rozwodu. Wciąż jednak nie może pogodzić się z faktem, że jej długoletni związek się skończył. Rozwód ogłasza z mężem podczas uroczystości...

Dom z moich marzeń
Laura Dave0
Okładka ksiązki - Dom z moich marzeń

„Rzymskie wakacje” to piękny film o miłości uwielbiany przez miliony kobiet. Dla Annie Adams jest jednak zwiastunem katastrofy. Każdy seans...