Obłędy

Recenzja 17/2022

Tytuł: „Obłędy”

Autor: Angela Santini

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

„Bóg stworzył nas tak, a nie inaczej nie przypadkiem. Mamy dwoje oczu, żeby więcej widzieć. Parę uszu, żeby więcej słyszeć. Jedne usta, żeby mniej mówić. Rozum, żeby podejmować decyzje. I serce, żeby zdać się na uczucia, kiedy rozum zawodzi. Nie ma większej mocy na świecie niż uczucia. Rozum możesz oszukać, ale swojego serca, dziecko, nigdy nie zwiedziesz.”

Po zakończeniu „Obsesji” byłam bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Jak tylko otrzymałam książkę zabrałam się do czytania.

Andrea, po rozstaniu z Nickiem stara się pozbierać, unormować swoje życie przy córeczce i mamie. Jej dom jest nadal w trakcie remontu, kobieta jednak nie ma zamiaru się poddać i za wszelką cenę stara się odbudować to co straciła. Czy Nick odpuści i całkowicie zniknie z jej życia? Czy jednak miłość do Andrei jest tym czego pragnie i nie pozwoli jej odejść? W tym całym chaosie jest jeszcze mała Lily, czy Nick odnajdzie się w roli ojca, której tak pragnął? Czy odkrycie kart przeszłości pozwoli im rozpocząć wspólną drogę?

O ile pierwsza część mi się podobała, to tutaj jest jeszcze lepiej. Książkę czyta się z zawrotną szybkością. Mimo kolejnych, niemal 600 stron, „Obłędy” przeczytałam w dwa dni.

W drugim tomie akcja nie zwalnia a wręcz przyspiesza. Ataki na Andreę nie ustają i choć kobieta ma swoje podejrzenia co do sprawcy wszystkich incydentów, brak jakichkolwiek dowodów uniemożliwia jego złapanie. Autorka nie szczędzi nam tu również scen, od których łezka zakręci się w oku. Możemy obserwować, jak bohaterowie zmagają się z odrzuceniem, bólem po stracie najbliższych. Rewelacyjnie opisane jest również wsparcie jakie udzielają Andrei najbliższe osoby, zwłaszcza Liz, która pokazuje, że brak więzów krwi, nic nie znaczy w relacji między nią a główną bohaterką.

W tym tomie znajdziemy więcej scen zbliżeń, które podgrzewają atmosferę i przyprawią o rumieniec niejedną czytelniczkę. Życie, nie daje jednak chwili wytchnienia ani Andrei, ani Nickowi. Bohaterowie starają się odbudować swoją relację, jednak kolejne sekrety wychodzą na jaw, a Andrea nie zamierza odpuścić i postanawia poznać przeszłość i rozwikłać tajemnice nocy, w której poczęta została Lily. Nick, również nie ma zamiaru odpuścić, chce dowiedzieć się co ukrywa Bradley.

Czy poszukiwania ojca Lily przyniosą skutek? Czy dadzą bohaterom upragniony spokój i szczęście? Czy ktoś kto chce zranić Andreę w końcu odpuści? Uda się złapać sprawcę krzywd jakie wyrządzono dziewczynie i jej bliskim? Czy związek z Nickiem jestem w ogóle wart cierpienia i kolejnych otrzymywanych ostrzeżeń?

Autorka napisała książkę w taki sposób, że na te i wiele pytań otrzymamy odpowiedzi w trakcie lektury.  Czy na wszystkie? Aby się przekonać musicie koniecznie sięgnąć po ten tom. Zachęcam do lektury.

Informacje dodatkowe o Obłędy:

Kup książkę Obłędy

Troy
Angela Santini0
Okładka ksiązki - Troy

Czy miłość wystarczy, żeby wygrać tę bitwę? Wyczekiwany drugi tom ,,Szmuglerów". Marina Moore staje przed najtrudniejszym wyzwaniem. Czy poradzi sobie...

Marina
Angela Santini0
Okładka ksiązki - Marina

On, Troy Tracker, Amerykanin szmuglujący narkotyki na skalę, jakiej nie powstydziłby się sam El Chapo. Chłopak z ulicy, którego jedyną słabością jest jego...