Oblicza Księżyca

RECENZJA PATRONACKA

"Życie wystawia za wszystko rachunek. Za coś, co dostajesz, zostaje zabrane ci coś innego, być może bardziej cennego niż to, co otrzymałeś.'

Ranya, od nastoletnich lat zakochana w Mohit'cie, ku swojej ogromnej radosci zostaje w końcu jego żoną. Aranżowane małżeństwo, tak popularne w Indiach, dla niej jest spełnieniem młodzieńczych marzeń o przystojnym i zakochanym w niej mężu.
Czar pryska już podczas nocy poślubnej, kiedy to jej "ukochany" małżonek, pokazuje Ranyi gdzie jej miejsce, brutalnie się z nią tej nocy obchodząc. Przerażona dziewczyna już wie, że jej wyśniony mąż nie jest księciem z bajki, tylko potworem, któremu zależy tylko na władzy, pieniądzach i koneksjach jej ojca. Poniżana i upokarzana na co dzień, boleśnie szargana i wykorzystywana, próbuje skrzętnie ukrywać przed najbliższymi jakie piekło przechodzi w domu, ale pewnego razu nie wytrzymuje i w ogromnych nerwach i rozpaczy wsiada do samochodu. Przejażdżka ta okazuje się być jej końcem, ale jednocześnie nowy początkiem i od teraz nie ma już Ranyi, a w ogromnych bolach, nieprzerwanie wylewanych łzach, i przy blasku księżyca rodzi się Chandini. Pomoc osób, stających na drodze jej nowego życia, przekształca ją w prześliczna dziewczynę, a jej spektakularna przemiana staje się kluczem do nowego luksusowego życia, drzwiami do prawdziwej miłość i namiętności, której ze swoim mężem, tak na prawdę nigdy nie zaznała, ale przede wszystkim kluczem do zemsty, na potworze, odpowiedzialnym, za każdą, zarówno fizyczną jak i psychiczną ranę na jej ciele.

Co wybierze Chandini miłość, pożądanie czy zemstę?
Ile ofiar i złamanych serc przyniesie jej przemiana?
A może to ona poniesie największą i najbardziej bolesną ofiarę?
Jedno jest pewne, ta historia niesie za sobą, wiele smutku, bólu, ofiar, ale równocześni nadziei, miłości, przyjaźni i oddania.
Nie wszyscy są wilkami w owczej skórze i nie wszystkie owieczki boja się stanąć oko w oko z wilkiem.

Ta historia bardzo mnie zaskoczyła, czytając pierwsze rozdziały, nawet w najmniejszym stopniu, nie spodziewałam się jak ona się potoczy. Niesamowita przemiana głównej bohaterki, nie tylko fizyczna, ale i mentalna, nie była by możliwa, gdyby nie osoby, które miała szczęście w nieszczęściu spotkać na swojej nowej drodze.
Temat przemocy domowej, który został poruszony, wpływ kultury i niemoc powodowana brakiem wyjścia z tak tragicznej sytuacji, bardzo mnie poruszył, jak również konsekwencje i wyrzeczenia jakie musiała ponieść główna bohaterka, jednak prawdą jest, że jeśli na naszej drodze pojawią się
"dobre wróżki', które wyciągną do nas rękę, nie należy się obawiać, tylko uciekać z tego piekła gdzie pieprz rośnie, nawet nie oglądając się za siebie.

Autorka pisze w sposób bardzo przyjemny, a jednocześnie wyrafinowany, a jej obeznanie z kulturą indyjską, która w książce, często jest przytaczana, powoduje, że książką "Oblicza księżyca", jest jeszcze bardziej wizualnie bogatą i niesamowicie wciągającą historią.
Dodatkowo świat piękna, sławy, blichtru, luksusu i bogactwa, przedstawiony w sposób szalenie kolorowy, jest, jak dla mnie, wisienką na torcie tej historii.

Tak, jedno jest pewne, ta książka funduje czytelnikowi, całą masę emocji i odczuć.
Przepiękna okładka jest cudownym dopełnieniem całości.

Dziękuję Wydawnictwu oraz Autorce, za możliwość objęcia patronatem medialnym, tak niesamowitej i wciągającej książki.

Informacje dodatkowe o Oblicza Księżyca :

Kup książkę Oblicza Księżyca

Jesteś moją muzyką
Nina Nirali0
Okładka ksiązki - Jesteś moją muzyką

Salil Kanvar jest od lat uznaną gwiazdą indyjskiego kina. Jest też przekonany, że w jego żyłach płynie nie krew, lecz muzyka. Dopóki nie dopadło...

Kiedy znów się spotkamy
Nina Nirali0
Okładka ksiązki - Kiedy znów się spotkamy

Przypadek sprawił, że ich drogi się przecięły.Jedna noc sprawiła, że zostali razem na zawsze. Mijając się wśród tłumu ludzi na zatłoczonej ulicy...