Oblicze zła

Autor Mariusz Leszczyński zachwycił mnie w ubiegłym roku wyśmienitym kryminałem "Bez litości i przebaczenia". Przez rok wyczekiwałam, nowej powieści autora licząc na kolejną, fascynującą przygodę. 10 lutego moje wyczekiwania zostały nagrodzone i ukazało się „Oblicze zła”. Nowa powieść autora zaskoczyła mnie nie tylko objętością, ale też bardzo ciekawą fabułą, dynamiczną akcją i dobrze wykreowanymi postaciami. Misternie utkana intryga trzyma w napięciu od pierwszych stron, a im dalej tym emocje narastają, trzymając czytelnika w sidłach ciekawości. Każda kolejna zbrodnia nakręca spiralę nieszczęścia i dobitnie uświadamia czytelnikowi, że zło ma zawsze ludzkie oblicze.

Mariusz Leszczyński praktycznie już od początku zaskakuje czytelnika informacją, kto jest zabójcą. Podaje nam go na tacy i przybliża jego motywy. Jeśli myślicie, że ta informacja psuje zabawę, to jesteście w błędzie. To dopiero początek rozgrywki, jaka toczy się na kartach tej powieści. Na naszych oczach dzieją się rzeczy, które mrożą krew w żyłach. Śledzimy poczynania psychopaty, który bez mrugnięcia okiem realizuje swój chory plan, wodząc organy ścigania za nos. Kolejne ofiary dowodzą tylko, że jest to okrutny, pozbawiony empatii człowiek, który nie cofnie się przed niczym. Zaślepiony zemstą wciąga w niebezpieczną grę młodą panią mecenas, która z determinacją podąża za jego wskazówkami, dzięki czemu odkrywa rodzinną tajemnicę.

Wielkie pieniądze, korupcja, manipulacja, tajemnica i zbrodnia. Taki zestaw gwarantuje niezapomnianą przygodę, a zręcznie poprowadzona fabuła i niespodziewane zwroty akcji całą gamę emocji. Tu nie ma miejsca na zbędne opisy, tu główną rolę gra akcja, która rwie do przodu w zawrotnym tempie. Widać, że Pan Mariusz się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelników.

Dla mnie plusem jest również to, że akcja jest osadzona w polskich realiach. Nic tak nie podkręca klimatu jak swojsko brzmiące imiona i nazwiska bohaterów. Łatwiej też wyobrazić sobie miejsca, w których rozgrywa się cała historia.

"Oblicze zła" to kolejna powieść autora, która zaskakuje i zdecydowanie jest warta uwagi.
Polecam :)

Informacje dodatkowe o Oblicze zła:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: anetaiksiazki

Zobacz opinie o książce Oblicze zła

Kup książkę Oblicze zła

Oblicze zła (audiobook)
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Oblicze zła (audiobook)

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata. Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno...

Krocząc wśród cierni
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Krocząc wśród cierni

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka...