Obrońcy Wołynia

"Obrońcy Wołynia" to najnowsza książka pana Marka Koprowskiego, którego wiedza w temacie losów Polaków na wschodzie jest niebywała.
Pisze głównie o tematyce Wołynia, ale znajdziemy też temat żołnierzy wyklętych, Łemków, o legionach czy Kresach.
Bardzo sobie cenię książki autora, ponieważ ogrom wiedzy i rzetelność przekazu jest dla mnie godna podziwu.

"Obrońcy Wołynia" to pierwsza część, która prezentuje sylwetki zapomnianych członków konspiracji, którzy walczyli o polską rację stanu na Wołyniu, obronę ludności zagrożonej mordami i masową eksterminacją.
Książka przypomina nam kilkanaście nazwisk, które wpisały się na trwałe w polską historię Wołynia od 1939 do 1945 roku.
To historia polskiego oporu wobec trzech wrogów : Niemców, Sowietów i Ukraińców.
Autor przedstawia nam pierwsze działania konspiracyjne, opór stawiany wobec okupanta.

Historie osób opisanych w książce oparte są na wspomnieniach i relacjach pozostawionych przez bohaterów szkiców oraz na dokumentach i innych opowiadaniach.
Książkę czyta się błyskawicznie mimo ogromu informacji.
Może nie będę obiektywna, ale każdą książkę tego autora serdecznie polecam.
Autor od ponad trzydziestu lat zajmuje się tą tematyką, odbył ponad sto dwadzieścia podróży, które mają odniesienie w książkach pisanych z ogromną pasją.

Informacje dodatkowe o Obrońcy Wołynia:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-06-14
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: seryjni mordercy

Zobacz opinie o książce Obrońcy Wołynia

Kup książkę Obrońcy Wołynia

Żołnierze Wyklęci. I znów za kraty
Marek A. Koprowski0
Okładka ksiązki - Żołnierze Wyklęci. I znów za kraty

Drugi tom zbioru autentycznych relacji żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy wyszli cało z sowieckich więzień i katowni. W książce ,,Żołnierze...

Wierzę, że nie zginie! Mniejszość Polska na Zaolziu 1870-2015
Marek A. Koprowski0
Okładka ksiązki - Wierzę, że nie zginie! Mniejszość Polska na Zaolziu 1870-2015

Zaolzie - kraina polsko-czeskich sporów, nieco zapomnianych, ale wciąż żywych. Oto wspomnienia Polaków, mieszkańców Zaolzia, którzy...