Od pierwszego wejrzenia

Tom 3 cyklu Rock Chick

Po raz kolejny zamówiłam książkę, która miała wcześniej kilka tomów, których nie znałam, niemniej jednak zdecydowałam się ją przeczytać.
"Od pierwszego wejrzenia" to bardzo ciekawie zapowiadająca się historia młodej kobiety, która w życiu wiele przeszła, a teraz chciałaby odciąć się od przeszłości i móc zacząć nowe życie. Aby poznać tą historię nie ma konieczności znania poprzednich tomów. Autorka wszystko wyjaśnia, co jak i dlaczego. Myślę, że te powtórzenia mogłyby być nawet męczące, gdybyśmy znali poprzednie części.
Mnie książka niestety rozczarowała. Roxane, która jest główna bohaterką opowieści jest w moim odczuciu zbyt banalna. Za dużo takich bohaterek pojawia się ostatnimi czasy w literaturze, aby mogły one czymkolwiek zaskoczyć. Skromna, skrzywdzona przez los sierotka Marysia, która często się rozkleja i nie potrafi oprzeć się facetowi, którego pokochała już od pierwszego wejrzenia.
Gdyby nie tak oklepana typowa bohaterka, która dla mnie podejmuje zbyt wiele lekkomyślnych decyzji historia mogłaby być całkiem fajna. Niestety bardzo denerwowało mnie, gdy Roxane chce oprzeć się urokowi Hanka, ale jednak wsiada na przejażdżkę konną, chciałaby wyjść i nie zostawać na noc u niego w domu, a mimo to wchodzi na "herbatkę", a po wszystkim chce wyjść bez pożegnania płacząc, że Hank z pewnością uzna ją za puszczalską. Zbyt wiele lekkomyślnych i głupich posunięć bohaterki, żeby mogła ją naprawdę polubić. Dla mnie jest niezrozumiałym również rozklejanie się przed obcym facetem, bo nigdy nie byłam na takiej super randce, to czy czasem nie lepiej się nią cieszyć! Ja z pewnością bym tak zrobiła! Zbyt wiele lekkomyślnych i dziecięcych zachowań głównej bohaterki sprawiło, że czułam się jakbym miała doczynienia z rozpieszczoną, rozkaproszyną nastolatką, która w ogóle jeszcze nie dorosła. Jak kobieta w chwili, kiedy mierzą do niej z broni może myśleć o sukience, którą ma na sobie. Dla mnie główna bohaterka zdecydowanie zbyt dziecinne ma podejście do życia.
Opowieści o dopiero co poznanych ludziach, którzy zachowują się jakby znali się całe życie i przyjęli tak ciepło obcą osobę również dla mnie nie jest normalnym.
Niestety ja czuję się rozczarowana główną bohaterką, która teoretycznie jest dojrzałą kobietą, a dla mnie myślenie i zachowanie ma typowej, rozpieszczonej i do tego zbuntowanej nastolatki.
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl"

Informacje dodatkowe o Od pierwszego wejrzenia:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-287-1439-7
Tytuł oryginału: Rock Chick 3
Tłumaczenie: Agata Suchocka
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: kariera związek ucieczka poszukiwania przeszłość sekrety przyjaźń policjanci detektywi seks pożądanie kłopoty niebezpieczeństwo

Zobacz opinie o książce Od pierwszego wejrzenia

Kup książkę Od pierwszego wejrzenia

Dream Man. Tom 3. Idealny mężczyzna
Kristen Ashley0
Okładka ksiązki - Dream Man. Tom 3. Idealny mężczyzna

Cztery lata temu Mitch Lawson wprowadził się do mieszkania naprzeciwko Mary Hanover, a ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w wysokim, przystojnym...

Niepokorny mężczyzna
Kristen Ashley0
Okładka ksiązki - Niepokorny mężczyzna

Tessa O'Hara ustawiała właśnie świeżo upieczone babeczki na wystawie swojej cukierni, gdy zadźwięczał dzwonek przy drzwiach. Podniosła wzrok i ujrzała...