Oskarżyciel

Tom 1 cyklu Domniemanie niewinności

Andrew Hamilton jest szanowanym prawnikiem, który nie traci czasu na związki. Przez internet poznaje kobiety, które rozumieją jego zasadę "Jeden obiad, jedna noc. Żadnych powtórek". Na portalu dla prawników poznaje Alyssę jego jedyną przyjaciółkę płci żeńskiej, z którą rozmawia na tematy zawodowe, a także... opowiada o swoich podbojach. Kobieta mimo dłuższej znajomości nie daje się namówić na spotkanie twarzą w twarz. Dlaczego?
Miała być 27 letnią prawniczką, niekoniecznie atrakcyjną. Ale kiedy niejaka Aubrey, blondwłosa i szczupła, idealnie spełniająca jego kryteria przychodzi na studencki staż do jego kancelarii, w dodatku wszystko, co mówi jest tak znajome, Andrew szybko orientuje się, że Alyssa i Aubrey to ta sama osoba. A kłamstwo to jedyna rzecz, której mężczyzna nigdy nie wybacza.
W jakim kierunku potoczy się ich znajomość?

"Była zdecydowanie w moim typie, a gdy tylko przekroczyła próg sali konferencyjnej, natychmiast jej zapragnąłem, zanim jeszcze zdałem sobie sprawę, kim naprawdę jest.

Wyobraźcie sobie moje zdumienie, gdy otrzymałam książki i okazało się, że każda nich ma około stu dwudziestu stron. Z początku żałowałam, bo po sukcesie "Turbulencji", która zawładnęła moim sercem, sądziłam, że będzie mi mało. I tak po części jest. Ilość stron jest dostosowana do historii, jest lekka, czyta się je bardzo szybko i przyjemnie właśnie dlatego, że są takie cienkie. Mimo to książki zawierają wiele treści, choć da się odczuć, że historia chwilami biegnie jak na maratonie, czytaj: wcześnie się rozkręca. Jeśli zastanawiacie się, czy warto wydać pieniądze na te cieniaski, to rozwiewam Wasze wątpliwości. Zdecydowanie tak!

Każda z części ma zakończenie otwarte i kończy się tak nagle, że zostawia czytelnia z mnóstwem "dlaczego?", "co?" i "jak?". Cieszę się, że miałam drugą część już pod ręką, bo serce zabiło mi mocniej, gdy przeczytałam ostatnie zdanie Oskarżyciela. Niestety jednak nie wiem, jak dotrwam do premiery ostatniej części...

Aubrey jest studentką prawa i baletu. Na ten pierwszy kierunek popchnęli ją rodzice, którzy sami są prawnikami i sądzą, że to jedyna droga do sukcesu. Z kolei balet jest pasją od dzieciństwa, niestety nie jest to coś, co pochwalają. Liczy się dla nich tylko opinia ludzi. Kiedy nawiązuje znajomość z Andrew, chce jedynie jego pomocy na studiach, nie sądząc, że zostaną przyjaciółmi i kiedykolwiek przyjdzie im się spotkać.
Andrew bardzo przypomina Jake'a z Turbulencji. Nie uznaje związków, przez które sparzył się w przeszłości, nie toleruje kłamstwa, sypia z różnymi kobietami i nie chce się ustatkować. Dodatkowo prawda o jego życiu przed laty ukryta jest głęboko przed czytelnikiem i poznajemy ją stopniowo. Jeśli czytaliście poprzednią książkę Whitney G. to wiecie dokładnie, jaki jest męski bohater jej historii. Nie lubi gadać, a jeśli już, rozmawia tylko na tematy związane z jego pragnieniami. Tak czy siak, powoli pozwala się zbliżyć głównej bohaterce, by odepchnąć ją, gdy za bardzo się do siebie przywiążą

Schemat oklepany jak świat, jednak autorka sprawia, że ponownie zakochujemy się w historii pełnej namiętności obojga bohaterów. Przeplata prawdę i kłamstwa, teraźniejszość, którą determinuje przeszłość i rani serca. O bohaterach drugoplanowych niewiele można powiedzieć, bo z tego, co się orientuję, żadne z nich przyjaciół nie ma, a bynajmniej nie zostali choćby wspomniani. Książka skupia się na relacji Aubrey i Andrew pełnej nienawiści zmieszanej z pragnieniem, zmieniającej się w coś więcej, z czym bohaterowie nie do końca sobie radzą w ich położeniu.

Podsumowując, seria Domniemanie niewinności jest historią o zakazanej miłości, nienawiści, namiętności, trudnej przeszłości i kłamstwach, która porwie Wasze serca dokładnie tak jak poprzednia książka pisarki. Jest prosta w odbiorze, zabawna, gorąca i umila czas.

Informacje dodatkowe o Oskarżyciel:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-03-02
Tytuł oryginału: Resonable Doubt (#1)
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Dodał/a opinię: Sandra Siwak

Zobacz opinie o książce Oskarżyciel

Kup książkę Oskarżyciel

Narzeczony na miesiąc
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Narzeczony na miesiąc

Ten kontrakt zmieni jej dotychczasowe życie Emily od dwóch lat pracuje jako osobista asystentka najprawdziwszego Wilka z Wall Street - Nicholasa Wolfa...

Tylko nie on!
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Tylko nie on!

Gorący romans biurowy autorki bestsellerowego ,,Niegrzecznego szefa" Z okazji trzydziestych urodzin Chloe chce przeżyć coś niezwykłego. Jej życie nadal...