Ostatni lot

Julie Clark"

Ostatni lot"

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Muza

Strach czy odwaga?

A może musi być trochę jednego i drugiego by powstała determinacja

✈️✈️✈️

W powieści poznajemy dwie kobiety, Claire i Evę, ich życie i to co sprawiło że w końcu postanawiają zniknąć.

Claire jako żona bogatego, ambitnego mężczyzny, z pozoru wiedzie szczęśliwe i ułożone życie. Jednak to co jest pokazywane publicznie, różni się od prawdy skrywanej za zamkniętymi drzwiami. Kobieta latami izolowana od przyjaciół nie ma nikogo do kogo mogła byzwrócić się o pomoc. Pieniądze, wpływy i prestiż jej męża sprawiają, że jej siniaki stają się niewidoczne dla otoczenia, bo przecież łatwiej odwrócić wzrok.

✈️✈️✈️

Bardzo często los podsuwa nam to, czego akurat potrzebujemy. Wystarczy się rozejrzeć i skorzystać z okazji.

Tak właśnie zrobiła Eva, również desperacko pragnąca zniknąć. Wykożystała okazję i spryt. Zamieniła się z Claire biletem i dokumentami, co miało umożliwić im obu zniknięcie.

W tym momencie należy się zastanowić czy zamiana miejscami (tożsamościami) to nowy początek czy raczej początek nowych kłopotów.

✈️✈️✈️

Autorka pozwala nam poznać życie obu kobiet. Sprawia że czujemy do nich sympatię i trzymamy za nie kciuki. Eva i Claire mieszkają i obracają się w dwóch różnych środowiskach jednak łączy je marzenie żeby żyć bez strachu i determinacja by tego dokonać.

Jakie jest prawdopodobieństwo że skrzyżują się ścieżki tych dwóch nieznajomych kobiet? Bardzo, bardzo małe. A jednak...

✈️✈️✈️

Książka dla tych którzy nie nastawiają się na wartką akcję, pościgi czy stosy trupów i obciętych kończyn. Nie będziecie też nerwowo obgryzać paznokci. Akcja jest spokojna, wyważona lecz bardzo ciekawa.

Jeśli ktoś marzył by zniknąć i zmienić swoje życie to ma tu gotową instrukcję obsługi.

✈️✈️✈️

Ostatni lot ma dużo bardzo dobrze napisanych recenzji, nawet nie próbuję z nimi konkurować, jednak książka podobała mi się na tyle, że musiałam napisać o niej coś miłego.

✈️✈️✈️

Książka kończy się wywiadem z autorką, który również z przyjemnością przeczytałam.

Informacje dodatkowe o Ostatni lot:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-06-03
Tytuł oryginału: The Last Flight
Dodał/a opinię: Wiesia_Sz

Tagi: bóg Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Ostatni lot

Kup książkę Ostatni lot