Ostatni lot

Czy można porzucić dotychczasowe życie i zacząć zupełnie od nowa? Claire Cook jest mężatką niezwykle wypływowego człowieka. Początkowo zakochana, wiodła przyjemne, bogate życie. Jednak mąż okazuje się oprawcą, a ona ofiarą przemocy domowej. Claire wie, że nie ma szans w walce Rorym. Jedyną szansą, aby się od niego uwolnić jest ucieczka. Mimo że kobieta jest pod czujnym okiem męża i jego pracowników, zaczyna obmyślać plan ucieczki.

Eva również nie miała łatwego życia. Kobieta też nie widzi dla siebie innej drogi. Musi uciec, zacząć od początku. Kiedy obie zdesperowane kobiety spotykają się na lotnisku, nie trzeba ich długo przekonywać. Postanawiają wymienić się kartami pokładowymi. Claire poleci jako Eva, a Eva jako Claire. Kiedy Claire trafia do domu Evy okazuje się, że kobieta ją okłamała i nie wiodła życia, o którym opowiadała. Czy teraz kobiety będą bezpieczne i będą mogły prowadzić spokojne życie, o którym marzyły?

Książka już za mną, wiec spieszę podzielić się z Wami moimi wrażeniami. Jest to jedna z lepszych książek, jakie udało mi się przeczytać w tym roku. Mam wrażenie, że autorka naprawdę skrupulatnie przygotowała się do napisania tej powieści. Pomysł na książkę ciekawy, fabuła naprawdę wciągająca, a akcja jest dynamiczna i następują liczne jej zwroty. W połowie książki odniosłam wrażenie, że akcja jednak odrobinę spowolniła, ale tylko na chwilę. Nie wpłynęło to u mnie na gorszy odbiór książki. Rozdziały się w miarę krótkie i przeplatane historią Evy i Claire, z tym, że poznajemy przeszłość Evy i co doprowadziło ją do podjęcia takiej decyzji, a z Claire jesteśmy na bieżąco i śledzimy aktualne jej losy. Bardzo lubię takie przeplatanie rozdziałów i tu to dostałam. Jeśli chodzi o bohaterki, to uważam, że były bardzo dobrze wykreowane. Jak autorka sama podkreśla, obie kobiety nie posiadały problemów psychicznych, co wyróżnia książkę na tle innych thrillerów psychologicznych. Niezwykle inteligentne, zaradne i odważne kobiety, które próbują wyrwać się z trudnego męskiego świata. Myślę, że właśnie to autorka chciała nam przekazać. Głos kobiet czasem potrzebuje wsparcia, bo ciężko dzielić się trudnymi przeżyciami. Ważne, żeby ktoś mógł i chciał je usłyszeć.

„Jeśli będziesz wystarczająco uważna, zawsze dostrzeżesz jakieś rozwiązanie. Musisz jednak znaleźć w sobie odwagę, żeby je zobaczyć”.

Podobała mi się zamieszczona na końcu książki rozmowa z autorką. Pozwoliła mi poznać jej inspiracje, ale także dowiedzieć się kilku ciekawostek o jej warsztacie i życiu. Myślę, że będę śledzić losy tej autorki.

Polecam Wam tę książkę.

Moja ocena 9/10

Informacje dodatkowe o Ostatni lot:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-06-03
Tytuł oryginału: The Last Flight
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Tagi: bóg Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Ostatni lot

Kup książkę Ostatni lot