Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę

Chciałam napisać parę słów o "Ostatnim takim szczycie." Micka Conefreya.

Jeśli są wśród Was miłośnicy gór to ta pozycja z całą pewnością Wam się spodoba! :)

"Kanczendzonga uważana była za najwyższą górę świata, ale nawet po odkryciu, że Everest jest o prawie 300m wyższy, a K2 także przewyższa ją niemal o 25m, pozostała najbardziej niedostępną dla współczesnego człowieka."

Ta góra jest jedną z najniebezpieczniejszych szczytów na świecie. Jest to trzeci najwyższy szczyt ziemi i najbardziej niedostępny z ośmiotysięczników. Mick Conefrey w swojej książce opisuje śmiałków, którym udało zdobyć się ten szczyt, ale też tych którzy niestety polegli na tej wspinaczce.

Autor opisuje również jak kiedyś ludzie przygotowywali się do takich wypraw korzystając z pamiętników, archiwów, wywiadów oraz materiałów, które nie zostały nigdzie udostępnione.

Początki tego wszystkiego sięgają roku 1905.

Wspomnę jeszcze tutaj, że w maju 1992 roku podczas ataku szczytowego na Kanczendzongę zaginęła jedna z najwybitniejszych himalaistek świata - Wanda Rutkiewicz.

Bardzo lubię czytać o tym jak ludzie przygotowują się do takich wypraw. Jak wygląda to w trakcie... fascynuje mnie ta tematyka!

I uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja. Osobiście spędziłam z nią miłe chwile i uważam, że miłośnicy gór będą nią zachwyceni tak jak ja! ;)

Informacje dodatkowe o Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: The Last Great Mountain. The First Ascent of Kangchenjunga
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Dodał/a opinię: Aneta Binkowska

Tagi: Wspinaczka i wycieczki po górach bóg

Zobacz opinie o książce Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę

Kup książkę Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę

Duchy K2. Epicka historia zdobycia szczytu
Mick Conefrey0
Okładka ksiązki - Duchy K2. Epicka historia zdobycia szczytu

K2 - bezimienna góra, która cieszy się ponurą sławą. Wznoszący się na 8611 metrów n.p.m. szczyt budzi wśród ludzi gór...