Ostatni

Mroczne opowieści niesamowicie mnie przyciągają, mają w sobie jakiś magnes, chociaż jestem osobą którą łatwo przestraszyć a potem taką książkę przeżywam długo, to cały czas sięgam po zaskakujące historie które zmrożą krew w moich żyłach.
Kiedy będąc na konferencji w Szwajcarii Jon Keller dowiaduje się że trwa atak nuklearny na Waszyngton, jedyne o czym myśli to czy jego żona i córki przeżyły. W hotelu jest on i dwadzieścia innych osób o których próbuje dowiedzieć się jak najwięcej, szczególnie wtedy kiedy w zbiorniku na wodę znajduje martwą dziewczynkę. Jego obsesją staje się znalezienie winnego, czuje że jeżeli się podda to jego życie nie będzie miało już sensu.
Wojna nuklearna to chyba najgorsza jakiej możemy doświadczyć, zniknie wtedy wszystko a ludzie umrą, tutaj mamy przykład gdzie pomimo ataku nuklearnego są miejsca gdzie ludzie przeżyli. Wszyscy przebywający w hotelu boją się co dalej, na początku myślą że przeżyli tylko oni ale kiedy zmuszeni są do pojechania trochę dalej po zapasy jedzenia, okazuje się że jest sporo ludzi którzy walczą o przetrwanie w sklepach lub lesie.
Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, nie wyobrażam siebie uwięzionej z tyloma obcymi osobami, do tego nie wiadomo komu można zaufać, kto mówi prawdę i ma szczere intencje. Ludzie w takiej sytuacji popełniali samobójstwo bo nie byli w stanie udźwignąć tego że teraz zamiast żyć będą walczyć o przetrwanie, a inni odurzali się tym co mieli żeby chodź na chwilę zapomnieć o swojej beznadziejnej sytuacji.
Kiedy przychodzi ostateczność z ludzi wychodzą zwierzęta, walczą, potrafią zabić inną osobę żeby przeżyć samemu oraz nawet zjeść innego człowieka, byleby przeżyć.
To książka którą powinien przeczytać każdy i docenić to co mamy, często mijamy się z rodziną nie zaszczycając jej nawet spojrzeniem, a sami nie wiemy czy to nie jest ostatni raz kiedy ich widzimy.

Informacje dodatkowe o Ostatni:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-01-15
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: The last
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Ostatni

Kup książkę Ostatni

" Jedyną rzeczą, jak nam, ludziom, została i jaka może motywować nas do wstania rano z łóżka, jest dobroć, drobne przejawy ludzkiej dobroci, które powinniśmy sobie wzajemnie okazywać."