Ostatnie zlecenie

„Nic tak nie zrani kobiety, jak odrzucenie przez mężczyznę”.

Dominika jest piękną, zadbaną, perfidną uwodzicielką, bardzo pewną siebie kobietą, zna swoją wartość. Z przyjacielem, – który jest w niej zakochany od lat – założyła Agencję Detektywistyczną Black, zajmującą się zbieraniem dowodów do rozwodów, uwodzeniem mężczyzn na zlecenie. Dominika jest tą, która uwodzi. Dostaje kolejne zlecenie, ma być jej ostatnim. Nieustannie powracają do niej poniżające obrazy z przeszłości. Przyjmując ostanie zlecenie, nie ma pojęcia, z czym przyjdzie się jej zmierzyć. Ona nie toleruje porażek. Jej przeszłość i zło, jakie było jej udziałem da o sobie znać, w najmniej oczekiwanym momencie.

Akcja powieści stopniowo nabiera tempa, zaskakuje i wywołuje całą gamę przeróżnych emocji. Od zniesmaczenia, przez niechęć, smutek, irytację, złość i ogromne zaskoczenie. Jest szczerze, realnie, niewymuszenie, z pazurem, tak jak lubię. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, postacie o skomplikowanych osobowościach, charakterni, bardzo prawdziwi.

Ludzkie zachowania, premedytacja, wyrachowanie. Misternie utkana sieć intryg, kłamstw, matactw wysuwają się na plan pierwszy. Zachowanie bohaterów często szokuje i wywołuje niesmak. Pokomplikowane relacje międzyludzkie, brak zaufania, szczerych rozmów. Zdrada, ludzka krzywda, zraniona duma, toksyczna miłość i… wyzwolenie.

Idealne i mocne połączenie rewelacyjnej powieści obyczajowej i kobiecego thrillera. Fascynuje, przyciąga jak magnez, zapada w pamięć i gra na emocjach. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz autorka mnie zaskoczy. Była to niesamowita i pokręcona przygoda. Rewelacja! Polecam :)

Informacje dodatkowe o Ostatnie zlecenie:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-04-06
ISBN: 978-83-8135-038-9
Dodał/a opinię: Wiesława Biegańska

Tagi: kobiecy thriller

Zobacz opinie o książce Ostatnie zlecenie

Kup książkę Ostatnie zlecenie