Ostatnie zlecenie

Wilk
Wyobraź sobie, że pracujesz w agencji detektywistycznej. Ale nie takiej standardowej, bo... Zajmujesz się uwodzeniem na zlecenie. Tak, kobiety zlecają Ci uwiedzenie męża, aby obarczyć go winą przy rozwodzie. Pewnego dnia decydujesz, że chcesz wrócić do Stanów, ale najpierw wykonasz ostatnie zlecenie. Masz uwieść człowieka, który na zabój kocha swoją żonę. Czy Ci się to uda? Dlaczego kobieta Cię wynajęła? Czy będziesz mogła zakończyć współpracę z Blakiem i wyjechać?
Początkowo nie mogłam się wkręcić w fabułę tej powieści. Miałam problem z narracją, długimi opisami (a w zasadzie opowieściami) i ogólnie bohaterami. Teoretycznie to Dominika miała być główna bohaterką powieści, ale sama nie wiem, czy była. Dużo było tu Anny i Roberta, sporo Tomasza... Miałam wrażenie, że autorka miała super pomysł na książkę, ale całą powieść mogę opisać za pomocą sinusoidy. Słaby Początek, dobry i pretendujący do miana genialnego środek, ale, niestety, tragiczna końcówka. Moim zdaniem zakończenie było mdłe, niespójne, a postać głównej bohaterki została zepchnięta na margines.
Książka określana jest mianem thrillera kobiecego. Czy słusznie? Odnalazła bym tam elementy literatury kobiecej, to bez wątpienia, thrillera natomiast było niewiele. Mimo wszystko zachęcam do lektury, bo zawsze warto samemu się przekonać czy warto ;)

Informacje dodatkowe o Ostatnie zlecenie:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-04-06
ISBN: 978-83-8135-038-9
Dodał/a opinię: Katarzyna Drapacz

Tagi: kobiecy thriller

Zobacz opinie o książce Ostatnie zlecenie

Kup książkę Ostatnie zlecenie