Oszustka

... Przeszłości nie da się zmienić.
Można ją jednak oszukać...

"Oszustka" to pierwsza powieść autorki i na wstępie napiszę, że jest to... bardzo dobry debiut.
Taki debiut to perełka w świecie thrillera.
Swoim nazwiskiem promuje go autor, którego bardzo cenię,więc był to niemal pewniak.

Marta pracuje jako weterynarz, ma męża, dzieci i poukładane życie.
Pewnego dnia przed jej domem zostaje potrącona kobieta, która okazuje się być jej matką.
Do Marty powraca przeszłość, skrywane tajemnice i wszystko to o czym chciała dawno zapomnieć.
Postanawia walczyć o to, aby prawda nie ujrzała światła dziennego.
Wtedy na jej drodze staje brat, który służy pomocą.
Splot dziwnych wydarzeń z którymi w ciągu kilku dni przyjdzie zmierzyć się Marcie jest szokujący i niewiarygodny.
Co takiego skrywa jej przeszłość, a co próbuje "zyskać" teraźniejszość?
"Oszustka" to idealnie napisany thriller. Autorka od pierwszych stron wkręciła mnie w tą historię. Plastyczne opisy niemal przenosiły mnie w tamte miejsca, które odwiedzałam razem z Martą, uczestniczyłam w wydarzeniach, które podnosiły ciśnienie, a pot mimowolnie spływał po plecach.
Autorka stworzyła klimatyczną i mroczną historię, której byłam tak bardzo ciekawa, że ciężko było odłożyć książkę chociaż na chwilę, by nie wypaść z rytmu czytania.
Mimo, że w pewnym momencie miałam swój typ tego "złego" i to trafiony to i tak byłam bardzo ciekawa jak to wszystko się ułoży.
Bardzo mi się podobala postać Marty, która całą sobą postanowiła zawalczyć o rodzinę, nie zważając na konsekwencje brnęła do przodu... Przecież niektóre tajemnice mogą pozostać nimi nadal.
A o co konkretnie chodzi dowiecie się sięgając po "Oszustkę".
Bardzo dobry debiut. Gratuluję autorce, a Was szczerze polecam lekturę.

Informacje dodatkowe o Oszustka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Oszustka