Oszustka

Lubisz debiuty? Jak często po nie sięgasz? Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo lubię poznawać nowych autorów, szczególnie naszych rodzimych, dlatego oczywiste było, że nie odmówię sobie powieści Aleksandry Śmigielskiej.

Przeszłości nie da się zmienić.

Można ją jednak oszukać.

Marta swoje dawne życie zostawiła daleko za sobą. Dzisiaj spełnia się zawodowo, prowadząc własną poradnię weterynaryjną i wiedzie szczęśliwe życie u boku męża i dwóch córek. Pewnego dnia pod jej domem dochodzi do wypadku, w którym potrącona zostaje kobieta. Marta wie, że to dopiero początek trudnej walki z przeszłością o to, by tajemnice, które skrywa, nie ujrzały światła dziennego.

„Oszustka” to świetnie skonstruowany thriller o mrocznym i dusznym klimacie, który od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir zaskakujących wydarzeń. Początek tej historii troszkę mnie przytłoczył, ciężko było mi się połapać w poszczególnych wydarzeniach, jednak z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej i przyznaję, że wkręciłam się w tę historię, i jedyne, czego pragnęłam to jak najszybciej poznać jej zakończenie. Byłam tak zaintrygowana losami Marty, że nawet nie wiedziałam, kiedy dobrnęłam do finału, który bardzo mnie zaskoczył.

Aleksandra Śmigielska oddała w ręce swoich czytelników historię niemal idealną. „Oszustka” jest thrillerem dopracowanym, nie brakuje w nim napięcia, a akcja powieści nie zwalnia nawet na moment. Plastyczny styl autorki sprawia, że przez książkę dosłownie się płynie, a strony same przelatują przez palce. Swoich bohaterów pani Aleksandra wykreowała w sposób bardzo realistyczny, co sprawia, że łatwiej jest nam się z nimi utożsamić.

„Oszustka” to historia, która niczym bluszcz, oplata nas swoją tajemniczością i mrocznym klimatem. Jej zawiła i pełna mrocznych sekretów fabuła wciąga i nie pozwala oderwać się od lektury. Przyznaję, że z niecierpliwością wyczekiwałam debiutu pani Aleksandry i czuje się w pełni usatysfakcjonowana. „Oszustka” to bardzo dobry thriller, który szczerze polecam. Jestem przekonana, że zarówno fani thrillerów, jak i powieści z wątkiem kryminalnym znajdą w tej historii coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Oszustka:

Wydawnictwo: Znak