Opowiastka urokliwa, zabawna i bardzo angielska. Kilkukrotnie przeczytana podczas wspólnej wieczornej lektury z pierworodnym. Spodobała się nam obojgu, głównie ze względu na cudną gapowatość misia Paddingtona.
W niniejszej książeczce miś wyrusza na wycieczkę po Londynie, oczywiście piętrowym londyńskim autobusem. Nieoczekiwany splot wydarzeń -- za głównego prowodyra mający niefartowny charakter Paddingtona oraz psychologię tłumu, szczególnie tłumu turystów -- powoduje nieoczekiwaną zmianę... sposobu zwiedzania.
Nie jest to długi tekst, niemniej przyjemny w odbiorze. Skłania do uśmiechu nad ułomnością ludzkiej natury i bajkowym absurdem prostych sytuacji. Ponadto ilustracje: piękne, równie angielskie jak opisana historia.
Książeczka (nie wiem czy takie zdrobnienie do niej pasuje, tomik ma dość duży format) spodobała nam się na tyle, że już na półeczce czeka kolejna część przygód Paddingtona.
Informacje dodatkowe o Paddington zwiedza miasto :
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
9788324014279
Liczba stron: 32
Dodał/a opinię:
nunachopin
Sprawdzam ceny dla ciebie ...