Pajęczy Dwór

„Najważniejsze to szukać siebie … nie jesteś obrazkiem, który ma wisieć nad kanapą i ładnie wpasować się w salon.”
Książka, ta pokazuje czytelnikowi, że zawsze należy być sobą. Nie wolno na siłę dopasowywać się do otoczenia, w którym żyjemy.

Bohaterkami książki są dwie siostry, czarownice: szesnastoletnia Lubomira (Mira) i jedenastoletnia Rozalia. Przeprowadziły się one z niemagicznego świata, z Katowic, do starego zamku w Prastarym Lesie. Ich rodzice, Anzelma i Niecisław, chcieli wrócić do korzeni i „ubzdurali sobie, że muszą brać przykład z przodków”. Zamieszkali w Pajęczym Dworze. Rozalia jest zachwycona nową sytuacją, a Mira już niekoniecznie. Z tej zmiany nie jest również zadowolona ich babcia Dobiesława, mama taty, która jak się okaże skrywa wiele tajemnic…

Nowe miejsce daje początek wielu, niezwykłym przygodom i znajomościom. W dniu, w którym dziewczyny poleciały na miotłach, aby zrobić zakupy do szkoły, Mira poznała legendę o Fontannie Pragnień. W jej głowie zrodziło się pragnienie odnalezienia jej i… odwrócenia tego wszystkiego.
Pierwszy dzień w szkole każdej dziewczynie przynosi inne wrażenia. Rozalia, która bardzo optymistycznie podchodziła do zmian – zawodzi się. Nie czuje się akceptowana przez klasę. Jedynie w Magnolii znajduje przyjaciółkę.
Zaś Mira zauważa, że Leodegard nie jest lubiany w klasie i to z nim zawiązuje sojusz i zaczyna poszukiwania legendarnej fontanny.

Czy uda im się ją odnaleźć?
Jaką tajemnicę odkryją?
Do jakich wniosków dochodzi Mira?

I jeszcze jedna prawda życiowa, która zawarta jest w tej książce, a która bardzo mi się spodobała: „Jeśli chce się jakiejś zmiany, trzeba samemu stać się tą zmianą”.

Polecam, wszystkim tym, którzy boją się być sobą i mówić tego, co myślą, którzy poszukają własnej tożsamości oraz właściwego miejsca w życiu.

Informacje dodatkowe o Pajęczy Dwór:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-04-20
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Ilustracje:Dorota Wojciechowska-Danek
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: przygodowe Historie miłosne czary las pająk zamek czarownice dla dzieci dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Pajęczy Dwór

Kup książkę Pajęczy Dwór