Pałac zdrady

Kapitan Dominika Jegorowa, agentka rosyjskiej SWR wraca do moskiewskiej centrali, gdzie zostaje podwładną psychopatycznego sadysty Aleksieja Ziuganowa, szefa kontrwywiadu. Jest teraz podwójną agentką pod pseudonimem "Diva" i wciąż zakochana w swoim prowadzącym, pracuje dla Amerykanów.

Na rozkaz Putina jedzie do Wiednia, żeby zwerbować irańskiego naukowca, specjalistę od uranu. Dominika pozyskuje go. Zazdrosny o jej sukcesy Ziuganow za wszelką cenę chce ją wyeliminować.

Po wstrząsającym zakończeniu pierwszej części trylogii, wkraczamy w drugi tom niebezpiecznej gry, który rzuci nas na głębokie wody ludzkich dążeń, motywacji i pragnień. „Pałac zdrady”, udana kontynuacja "Czerwonej jaskółki", należy do literatury szpiegowskiej. Napisany przez Jasona Matthewsa, emerytowanego agenta CIA, którego doświadczenia wprowadzają nas w arkana pracy wywiadowczej i pozwoliły na rzeczywiste oddanie realiów świata „kretów” .

Książka oparta jest na sprawdzonych już w pierwszej części schematach. W dalszym ciągu Rosjanie w większość są zaściankowymi chciwymi sadystami, na czele z Władmirem Władimirowiczem. W "Pałacu zdrady" owo rozwartwienie jest jeszcze mocniej zarysowane. Ponownie nasi bohaterowie zostają wciągnięci w wielka machinę świata spisków i zdrad. Mimo powtarzających się już wzorców książkę czyta się dobrze. Fabuła jest ciekawie poprowadzona a narracja płynna i wciągająca, czytelnik naprawdę angażuje się w tę opowieść. Ten tom jest głębszy i bardziej złożony, postacie lepiej wykreowane.

Minusem są bezsensowne przepisy kulinarne zwięczające każdy rozdział. Niemniej jednak „Pałac” według mnie jest lepszy niż pierwsza część.

Jednocześnie rozumiem że nie każdy odnajdzie się w tego typu klimacie, ja jednak spędziłam z ta pozycją niezwykle przyjemny czas. Niecierpliwie czekam na trzecią część.

Informacje dodatkowe o Pałac zdrady :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-8031-994-3
Tłumaczenie: Kraśko Jan
Dodał/a opinię: kamila9314

Zobacz opinie o książce Pałac zdrady

Kup książkę Pałac zdrady

Czerwona jaskółka
Jason Matthews0
Okładka ksiązki - Czerwona jaskółka

Powieść sensacyjna pióra byłego agenta CIA. Takiej historii szpiegowskiej jeszcze nie czytaliście! Rosja Putina. Piękne agentki wywiadu wbrew ich...