Pampiludki na szlaku szczęścia

Kraina, w której mieszkają te szczęśliwe istoty oferuje wiele ciekawostek, a sami jej mieszkańcy pokazują nowe rozwiązania znanych nam z życia problemów. Matuzalek, Gideon, Alimemek, Sara, zwierzątko Tup-Tup to tylko niektórzy z bohaterów tej opowieści. Znajdziecie się też wśród tajemniczych stworzeń takich jak baśniowy ptak parimp czy dziwnie pachnący dzimbak (drugą charakterystyczną cechę dzimbaka poznacie sami ;))

Dowiemy się, jak to jest z "miłosiernymi, którzy miłosierdzia dostąpią" i, że najlepszym sposobem jest wysyłać z siebie dobro, które odbije się echem i wróci do nas.Pokój to słowo o różnym znaczeniu, a w tej opowieści odnajdziemy kolejne z nim skojarzenie i piękny przykład na odnalezienie zgody i porozumienia. Chyba najbardziej przemawiający do dzieci jest rozdział "Serduszko". Prosty i czytelny przekaz, który najmłodsi czytelnicy zrozumieją i mogą od razu wykorzystać w swoim życiu. Dzień Czystego Serca mógłby być obchodzony nie tylko w Pampilii, a takie rzeźbione serduszko powinno znaleźć się w każdej szafce, ludzi na całym świecie. To byłby przepiękny świat!

Na razie jednak przenosimy się do tej cudownej krainy tylko podczas czytania książeczki i na pewno "wyjedziecie" z niej zadowoleni i wypoczęci, jak po dobrych wakacjach. Tam jest pięknie, mieszkańcy są mądrzy i mili, a ich świat zaskakuje

"Pampiludki" to pozycja co najmniej dla starszaków, ale chyba najlepiej przyda się dzieciom podczas przygotowań do Pierwszej Komunii. Wtedy wiele omawianych zasad, przykazań i tekstów z katechizmu wymaga tłumaczenia, a taka pozycja wspaniale to ułatwi.

Dodam tylko, że dawno tak bardzo nie przypadła mi do gustu forma wydania. Według mnie, jest idealnie dopasowana do treści. Na matowym, delikatnym papierze tekst napisany wyraźną, większą czcionką. Nienachalne, uzupełniające treść kolorowe ilustracje, mapka w kolorze sepii, na wewnętrznych stronach okładki oraz sama okładka, miła w dotyku, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami. Ciepła kolorystyka i wygodny format.

Polecam, bo warto mieć taką książeczką w domowej biblioteczce. Warto do niej wracać i przypominać, co w życiu jest wartościowe i najważniejsze. Dzieci mogą nas nieraz zaskoczyć przykładami z życia Pampiludków, a nawet niejednego dorosłego wprawić w zakłopotanie, gdyby zdarzyło mu się postąpić niezgodnie z zasadami Doliny Uśmiechniętych, Cierpliwych i Hojnych (w skrócie: DUCH :)).Pełna recenzja na:MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Pampiludki na szlaku szczęścia:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017-08-14
ISBN: 978-83-63579-99-9
Tłumaczenie: Agnieszka Filipowska
Dodał/a opinię: Ida

Zobacz opinie o książce Pampiludki na szlaku szczęścia

Kup książkę Pampiludki na szlaku szczęścia

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE

SZCZĘŚCIE - któż o nim NIE marzy? Na jego poszukiwanie udają się dwa australijskie zwierzątka - Dziobak i KANGUR. Dziobak powoli drepcze po każdym słowie...

Pampiludki i Królestwo Niebieskie
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Pampiludki i Królestwo Niebieskie

– Królestwo Niebieskie... – powiedział cicho Gideon. – Może być niebieskie! – ucieszył się Alimemek. – I ten Król...

Forget Me Not
Julie Soto