Pętla kłamstw

Tom 1 cyklu Dylogia uczuć

Ta książka to jedna wielka niewiadoma. Niby cos się wyjaśnia, niby cos wiemy ale tak to zakręcone i poprowadzone, że aż czytałam z niedowierzaniem. Pełna niedomówień, tajemnic i dreszczyka gdy odkrywamy, jakie autorka zaserwowała nam wydarzenia.

Ava to młoda dziewczyna, która ma kłopoty z mężem. Cos się zmieniło, nie jest tym za kogo wyszła za mąż. Początkowo myślałam, że będzie to zwykły romans. Nieudane małżeństwo, inny mężczyzna, który ma w sobie to cos co ja przyciąga. Ale nic bardziej mylnego. Z każda strona otwieramy szeroko oczy. . Tu nic nie jest tym, czym się wydaje.

Książkę czyta sie z zapartym tchem. Dodatkowym i chyba najlepszym plusem jest kreacja bohaterów. O matko tu nikt nie jest do końca tym, kim się nam wydaje. Zaczniemy od Nicka, szwagra Avy, którego polubiłam od samego początku. Wspiera Avę, broni przed bratem ale czy jest tym za kogo się podaje? Mitchell "mąż" Avy,  to postać, której nie polubiłam. Gburowaty, wyżywający się, a gdy Ava chce odejść zmienia się we wrednego człowieka, który posuwa się do gróźb i przemocy. Kim jest? Czemu mu zależy na małżeństwie?  Mason, strasznie tajemniczy mężczyzna, który nawiązuje romans z Avą. Muszę przyznać, że nie do końca jego rolą jest do rozszyfrowania. Kim jest tak naprawdę? Czemu mu zależy na Avie? Dużo pytań, mało odpowiedzi, ale czuje, że jest pozytywną postacią i obym się nie pomyliła w drugim tomie co do niego.

Książka jest pełna intryg, niedomówień, dawkowane są nam informacje jak i zarysy postaci. Kim jest Hannah, Josefine, Gavin ? Niby autorka nam cos tam wyjaśnia, niby domyślamy się, że w grę wchodzi spadek, ale tak nami zamotała , że nie jesteśmy w stanie odkryć prawdy. Ta książka jest wprost genialnie napisana. Fabuła trzyma nas w napięciu, wszystko jest umiejętnie dawkowane, przewracamy strony z nadzieją , że dowiemy się prawdy i bum. Jest zakończenie, które nic nie wyjaśnia ale wzbudza w nas zainteresowanie co będzie dalej. I nie jest tak, że nic nie wiemy, bo spor dowiadujemy się , ale intrygi z jednych zmieniają się na kolejne, autorka wzbudza nasz apetyt na więcej.

Zakończenie sporo wyjaśnia, ale także zostawia nas z tajemnicą. Książka intrygująca od prologu po zakończenie a nasz apetyt na więcej rośnie z każdą storna Co łączy wszystkich bohaterów poza spadkiem oczywiście? Kto jest kim? Kim tak naprawdę jest Ava? Polecam

Informacje dodatkowe o Pętla kłamstw:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Pętla kłamstw

Kup książkę Pętla kłamstw

Rhys
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Rhys

Niebezpieczni mężczyźni, mafia i zło, które czyha za każdym rogiem.Dwudziestoczteroletnia Viviana Thomson pracuje w luksusowym sklepie z odzieżą...

Luca
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Luca

Mistrzyni mafijnego humoru powraca z trzecim tomem serii „Synowie zemsty”! Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat...