Phenomenal X

Tom 1 cyklu Hard Knocks

Brutalny świat wrestklingu, niepozorna dziewczyna i on facet, który bardzo zwraca na siebie uwagę. Ich losy się krzyżują. Zło i dobro. Co z tego wyniknie?

„Ciężkie życie sprawia, że człowiek staje się wytrwały”.

Akcja powieści toczy się szybko i zaskakuje. Brutalny świat, w którym liczy się tylko wygrana i kasa. Nietuzinkowo wykreowani bohaterowie, zupełne różne osobowości, całkowite przeciwieństwa. Moje serce skradł Xavier, facet z ogromnym bagażem bardzo negatywnych doświadczeń życiowych. Jest mu trudno, demony przeszłości nieustannie do niego wracają i nie dają cieszyć się z życia. Narracja prowadzona jest głównie z perspektywy Anny, Xavier dostaje głos zdecydowanie za mało razy. Ich relacja jest bardzo burzliwa, on nie potrafi być wierny, ona jest pełna obaw i kompleksów. Z jednej strony świat pełen zasad, nakazów i zakazów, a z drugiej całkowita swoboda, luz, alkohol, seks bez zahamowani, brutalność. Różnią się wszystkim, pochodzą z zupełnie różnych środowisk, mają zupełnie inne spojrzenie na świat.

Niepokojąca i dająca olbrzymią dawkę przeróżnych emocji historia. Autorka niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Porusza trudne i bardzo złożone życiowe problemy. Z jednej strony przemoc w rodzinie, traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, a z drugiej nieustanna kontrola, dominacja, bezwzględne posłuszeństwo. Skomplikowane i trudne relacje międzyludzkie. Samotność, potrzeba obecności drugiej osoby, zaufanie, fascynacja, przyjaźń. Nieumiejętność nawiązywania trwałych relacji, obawa przed otwarciem się na drugą osobę. Naiwność, prostolinijność, szczerość, przebaczenie. Subtelnie, a zarazem pikantnie ukazane sceny seksu.

Poruszyła mnie ta historia i dała doskonałą chwilę relaksu. Zakończenie zostawiło mnie w całkowitym zawieszeniu. Mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie mi, czekać zbyt długo. Polecam :)

Informacje dodatkowe o Phenomenal X:

Kup książkę Phenomenal X

Xavier Cold
Michelle A. Valentine 0
Okładka ksiązki - Xavier Cold

Kontynuacja fenomenalnej historii Xaviera i Anny! Gdy podczas pojedynku Xavier stracił nad sobą kontrolę, postawił na szali wszystko, na co tak ciężko...