Phenomenal X

ISBN: 9781499190434
Tytuł oryginału: Phenomenal X
Język oryginału: angielski

Tom 1 cyklu Hard Knocks

Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. Jedna fenomenalna miłość.
Xavier Cold, znany jako Phenomenal X, wychował się na niebezpiecznych ulicach Detroit. Teraz jest nową gwiazdą w świecie profesjonalnego wrestlingu. Mężczyźni się go boją, a kobiety tracą rozum z pożądania.
Anna Cortez jest absolwentką college’u, nieświadomą tego, że świat jest brutalny. Zmęczona nieustannym kontrolowaniem swojego życia przez konserwatywną rodzinę, postanawia się jej sprzeciwić i przyjmuje posadę asystentki najpopularniejszego zapaśnika wszech czasów.
Phenomenal X ma magnetyzujący, zwierzęcy temperament, któremu żadna dziewczyna, nawet tak porządna jak Anna, nie jest w stanie się oprzeć.
Kiedy pewnego wieczoru są zmuszeni dzielić pokój w hotelu, i kiedy granice zostają przekroczone, szybko odkrywają, że jedna upojna noc zmieni wszystko i już nigdy nie będą tacy jak przedtem.

Kup książkę Phenomenal X

Opinie o książce - Phenomenal X

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

Brutalny świat wrestklingu, niepozorna dziewczyna i on facet, który bardzo zwraca na siebie uwagę. Ich losy się krzyżują. Zło i dobro. Co z tego wyniknie?

„Ciężkie życie sprawia, że człowiek staje się wytrwały”.

Akcja powieści toczy się szybko i zaskakuje. Brutalny świat, w którym liczy się tylko wygrana i kasa. Nietuzinkowo wykreowani bohaterowie, zupełne różne osobowości, całkowite przeciwieństwa. Moje serce skradł Xavier, facet z ogromnym bagażem bardzo negatywnych doświadczeń życiowych. Jest mu trudno, demony przeszłości nieustannie do niego wracają i nie dają cieszyć się z życia. Narracja prowadzona jest głównie z perspektywy Anny, Xavier dostaje głos zdecydowanie za mało razy. Ich relacja jest bardzo burzliwa, on nie potrafi być wierny, ona jest pełna obaw i kompleksów. Z jednej strony świat pełen zasad, nakazów i zakazów, a z drugiej całkowita swoboda, luz, alkohol, seks bez zahamowani, brutalność. Różnią się wszystkim, pochodzą z zupełnie różnych środowisk, mają zupełnie inne spojrzenie na świat.

Niepokojąca i dająca olbrzymią dawkę przeróżnych emocji historia. Autorka niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Porusza trudne i bardzo złożone życiowe problemy. Z jednej strony przemoc w rodzinie, traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, a z drugiej nieustanna kontrola, dominacja, bezwzględne posłuszeństwo. Skomplikowane i trudne relacje międzyludzkie. Samotność, potrzeba obecności drugiej osoby, zaufanie, fascynacja, przyjaźń. Nieumiejętność nawiązywania trwałych relacji, obawa przed otwarciem się na drugą osobę. Naiwność, prostolinijność, szczerość, przebaczenie. Subtelnie, a zarazem pikantnie ukazane sceny seksu.

Poruszyła mnie ta historia i dała doskonałą chwilę relaksu. Zakończenie zostawiło mnie w całkowitym zawieszeniu. Mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie mi, czekać zbyt długo. Polecam :)

Bez szału, ale nie było też źle. Główny bohater trochę przypominał mi Remy'ego od Evans? Tyle, że Tate był bokserem, ale ogólnie w bardzo podobnym klimacie.

Ogólnie uważam, że gadanie o "przyjaźni" po paru godzinach, czy dniach znajomości jest słabe, ale cóż... takie czasy i "przywiązanie" do wartości i ludzi

Anna Cortez jest porządną dziewczyną, która cały czas żyła pod kloszem i zgodnie z tym, co narzucił jej ojciec. Xavier Cold, wrestler znany jako Phenomenal X, to idealny przykład złego chłopca. Chociaż z pewnością czytaliście już mnóstwo książek o podobnym schemacie, mogę się założyć, że niewiele z nich było rozwiniętych w sposób, w jaki uczyniła to Michelle A. Valentine. Ta książka sprawi, że totalnie nie będziecie mogli się od niej oderwać. Ja cały czas mówiłam sobie „jeszcze tylko jeden rozdział” i idę spać, ale historia Anny i Xaviera mnie dosłownie uwięziła, i nim się obejrzałam była późna noc, a ja przerzuciłam ostatnią stronę.Bardzo podobał mi się styl autorki, bo można dosłownie zobaczyć to, o czym pisze, a emocje odczuwane przez bohaterów są tak intensywne, że mamy wrażenie jakby to wszystko dosięgło nas. Dzięki temu, że historia opowiedziana jest z punktu widzenia obu bohaterów, autorka wypełnia ciche sceny, w których możemy poznać co dzieje się w umyśle obojga, a także stopniowo poznajemy przeszłość Xaviera. Chociaż nie liczcie na to, że wszystkie karty zostaną odkryte, autorka zostawiła jeszcze sporo niewyjaśnionych tajemnic.
Ważnym powodem, dla którego ta książka jest tak dobra, jest zdolność autorki do tworzenia bohaterów, w których z miejsca możemy się zakochać. I nie dlatego, że są idealne, ale przez to, że mają pełno wad i często podejmują decyzje pod wpływem emocji, wydają się prawdziwe. Xavier z pewnością nie jedną czytelniczkę powali na kolana. Chociaż z pozoru nie wydaje się zbyt sympatyczny, to w miarę upływu historii widzimy, że pod grubą skorupą, którą się otoczył, znajduje się dużo więcej.
Kiedy przyszło do zakończenia, myślałam, że to żart. Spodziewałam się kolejnego tomu, to oczywiste, ale nie spodziewałam się, że to właśnie w takim momencie i rzucając taką bombę autorka postanowi zakończyć tę część. Ale w końcu im więcej Xaviera tym lepiej, prawda? Jeśli więc lubicie seksowne i emocjonalne historie, od których kręci Ci się w głowie, dzięki którym będziecie się śmiać, ale też płakać i przeklinać, to „Phenomenal X” będzie dla was idealna.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś