Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza

Podejrzewam, że większość z was podobnie jak ja słyszała coś o Kubie Rozpruwaczu. Wiedziałam, że był taki morderca i został do dziś niezidentyfikowany. Nie wiedziałam jednak zbyt wiele o jego ofiarach. Tylko jakieś pojedyncze informacje. W momencie, gdy zobaczyłam książkę opowiadającą o ofiarach Rozpruwacza, to od razu zechciałam ją przeczytać. W końcu miałam okazję dowiedzieć się czegoś więcej o kobietach, które zginęły w tragiczny sposób.

Każdy rozdział w książce „Pięć” autorstwa Hallie Rubenhold to opowieść o jednej z ofiar Kuby Rozpruwacza. Miałam okazję poznać życie tych kobiet od ich dnia narodzin do dnia ich śmierci. Nie miały one łatwego życia. Dowiedziałam się także, jak wyglądało życie przeciętnego obywatela w dziewiętnastym wieku. Z czym musiały się zmagać żyjące w tych czasach kobiety w Londynie. Te historie momentami były przerażające i to nie tylko dlatego, że kończyły się morderstwem.

Książka „Pięć” to opowieść o pięciu kobietach, o których niewiele do tej pory wiedziałam. Rubenhold postanowiła przybliżyć ich sylwetki. Zrobiła to w naprawdę dobry sposób. Jej książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Przechodziły przeze mnie różne emocje, kiedy czytałam o niełatwych warunkach życia kobiet w dziewiętnastym wieku. Myślę, że te historie zostaną na długo w mojej głowie i z chęcią będę opowiadać innym o tych kobietach.

Informacje dodatkowe o Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Five: The Untold Lives of the Women Killed by Jack the Ripper
Tłumaczenie: Dorota Konowracka-Saga
Dodał/a opinię: aaniaa1912

Tagi: Literatura faktu non-fiction obsesja pasja psychopata relacje międzyludzkie talent zabójstwo życie towarzyskie

Zobacz opinie o książce Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza

Kup książkę Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza