Płonący most

Tom 2 cyklu Zwiadowcy

"Brak wiary w siebie jest jak choroba. Jeśli stracisz panowanie nad nią, twoje wątpliwości staną się rzeczywistością."

Will to wychowanek sierocińca w Redmont, który został wybrany przez Halta i szkolony na zwiadowcę. Bohater znalazł się w grupie pięćdziesięciu najlepszych z najlepszych. Został wybrany do elitarnej grupy, która dbała o bezpieczeństwo kraju. Chłopiec pokazał, że zasłużył na daną mu szansę.
Tym razem, wraz z Gilan’em i Harace'm, udaje się do Celtii, by przekazać królowi pismo namawiające go do włączenia się w walkę przeciwko Morgarathowi. Na miejscu okazało się, że wysłannicy króla spóźnili się… Jakie przygody spotkają bohaterów? Czy chłopiec potwierdzi, że zasługuje na miano zwiadowcy?

Will zyskał moją sympatię od pierwszych stron 1 tomu i nic się nie zmieniło po przeczytaniu kolejnego. Potrafi wykorzystać wiedzę przekazaną mu przez Halta, myśli strategicznie, dogłębnie analizuje i planuje. Jego przyjaciel Horace, rekrut Szkoły Rycerskiej, stał się odważnym młodym człowiekiem, który zna wartość słowa „przyjaźń” i znaczenia słowa „odwaga”. Chłopcy nie rywalizują ze sobą, a współpracują. Pojawiła się Evanlyn, dziewczyna, która nie ustępuje w niczym bohaterom. Kim jest?
To powieść, która oprócz przyjemności czytania, daje mi przykłady właściwego postępowania. Również i ten tom czytało mi się z dużą przyjemnością i ciężko było mi się od niego oderwać. Książka pokazuje, że należy być konsekwentnym w swoim postępowaniu, warto oddać się bez reszty temu w co się wierzy i do czego się zmierza oraz że należy wyciągać wnioski z popełnianych błędów. Zaś przyjaźń może nas zaskoczyć i zrodzić się między osobami, które nie miały „dobrego” początku znajomości.
Szybka akcja, ciekawa fabuła, barwne opisy i interesujące losy bohaterów przyciągają i „zmuszają” do sięgnięcia po kolejny tom.

„Jeśli nie rozumiesz przyczyny, dla której coś się dzieje, zadaj sobie pytanie: co z tego czegoś może wyniknąć, a przede wszystkim - kto na tym skorzysta?".
Gwarantuję Ci, że Ty na pewno skorzystasz na przeczytaniu tej książki.

Informacje dodatkowe o Płonący most:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2009-04-22
Tytuł oryginału: The Burning Bridge
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Płonący most

Kup książkę Płonący most

Wyrzutki
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Wyrzutki

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na...

Zaginione historie
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zaginione historie

Każdy zna legendy Araluenu. Jednak jeszcze nikt nie słyszał całej historii - aż do teraz. Czy Halt opowiedział całą prawdę o tym jak Will został sierotą...