Po dobrej stronie

Tytuł oryginału: The Right Side
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Dodał/a opinię: beatastepien

Książka „Po dobrej stronie” Spencera Quinna to książka, którą chciałam przeczytać od razu, gdy tylko poznałam zarys jej fabuły. Bardzo często i chętnie wybieram książki, które opowiadają o losach ludzi, szczególnie kobiet, które zostały przez życie niemile doświadczone.

LeAnne, to twarda, silna kobieta, która w życiu wiele przeżyła. Uczestniczyła w wielu misjach, które zdecydowanie wyryły piętno na jej osobowości, a życie po ujrzeniu świata ze strony wojowniczki misyjnej zdecydowanie nabiera innych barw. LeAnne to wojowniczka, której wydawać by się mogło nic nie jest w stanie złamać. Niestety okazuje się, że po kolejnej misji, w której uczestniczyła w Afganistanie wraca do domu okaleczona, i to w sposób zarówno fizyczny jak i psychiczny. Połowa jej twarzy została zniszczona w sposób, którego już nie dało się naprawić. Dodatkowo straciła jedno oko, a jakby tego było mało, ucierpiała również jej psychika. Wróciła przepełniona stresem pourazowym, z którym nie potrafiła sobie radzić. Jej jedyną opoką okazała się poznana w szpitalu przyjaciółka Marcia. Niestety los postanowił odebrać LeAnne i ją. Gdy Marcia nagle i niespodziwanie zmarła LeAnne straciła jakiekolwiek nadzieje, że jej życie ma jeszcze jakiś sens. Nie posiadając żadnego celu i sensu w życiu kobieta wyruszyła w podróż po Stanach. To właśnie podczas tej podróży spotkała ogromnego czarnego psa, który podobnie jak ona był samotny i wędrował bez celu.

Bardzo poruszająca książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Polecam ją szczególnie tym, którzy chętnie sięgają po wzruszające i niełatwe historie.

Czytampierwszy.pl

Tagi: wojna Afganistan misja weteranka

Kup książkę Po dobrej stronie

Zobacz opinie o książce Po dobrej stronie

Potrafił zbić człowieka z pantałyku, tak samo jak ty.

Masz oczy koloru zimowego nieba nad Arizoną. A mówiąc jeszcze dokładniej, zimowego nieba o poranku.

Więcej cytatów z tej książki
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś