Po urlopie się żegnamy

Kto z nas nie marzy o takiej prawdziwej przygodzie wakacyjnej? Myślę tu o szalonym czasie spędzonym tylko na sprawianiu sobie przyjemności, tej duchowej jak i cielesnej. No właśnie chyba każdy zdrowy człowiek o tym marzy. I właśnie o takiej letniej przygodzie opowiada Alex w swojej najnowszej książce. To historia dojrzałej kobiety, która po wielu latach w końcu wyjeżdża na urlop wakacyjny, by przeżyć najpiękniejsze wakacje w życiu.

Martyna to samotna matka, która postanawia w końcu pojechać na urlop z synem. Do tej pory jej życie krąży wokół syna i pracy, czuje że traci kontakt z dwunastoletnim Maksem. Wyjazd ma zbliżyć ją do syna. Wyjeżdżają do malowniczych Niesulic nad jeziorem Niesłysz. Oczywiście Maksowi nie spodobał się wyjazd, bo jak każdy nastolatek woli czas spędzać w pokoju z telefonem w rękach. To zrozumiałe, że musiał podjąć próbę buntu. Niestety Martyna była twarda i młody człowiek zmuszony był wyjechać na wakacje z mamą. Wkrótce poznaje tam niewiele starszego kolegę, co w połączeniu z ich wybujałą wyobraźnią sprowadza na młodych kłopoty.

Martyna na samym początku urlopu poznaje przystojnego Piotra, instruktora golfa. Ich znajomość zaczęła się niespodziewanie, równie szybko przeradza się w wakacyjny i gorący romans. Oboje nie chcą niczego poważnego, tylko wakacyjnej przygody.

Co przyniesie życie i jak zaskoczy naszych bohaterów?

To była taka lekka historia na jeden dzień. Czytając ją tęskniłam za tym pięknym i słonecznym latem, tym bardziej, że za oknem dziś jesienna plucha. Książka jest niewielkich rozmiarów, a dodatkowo lekkie pióro Alex sotawiło, że czyta się ją lekko i przyjemnie. Oprócz tych cudownych opisów jeziora i plaży, książka obfituje w humor. Momentami siedziałam i śmiałam się do książki, jak jakaś nienormalna. Najlepsze były kwestie Maksa, chłopak rozwalał system.

Oczywiście dopełnieniem tej wakacyjnej historii były sceny erotyczne, które bardzo wpływały na wyobraźnię. Były przedstawione w taki estetyczny sposób, że czytało się to z ogromną przyjemnością.

Zakończenie...hmmm nie będę nic zdradzać, ale wg mnie Alex może napisać drugi tom. Myślę, że jeżeli byłby w takim samym lekkim tonie, to jego sukces jest gwarantowany.
Alex do tej pory pisała mroczne thrillery, a tu pokazała się z zupełnie innej strony. Udowodniła, że potrafi napisać ciepłą historię o szukaniu miłości, o trudach rodzicielstwa, o szukaniu siebie. Jestem oczarowana tą historią.

Polecam

Informacje dodatkowe o Po urlopie się żegnamy:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-08-25
Tytuł oryginału: Po urlopie się żegnamy
Tłumaczenie: polskie
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Po urlopie się żegnamy

Kup książkę Po urlopie się żegnamy

Nie denerwuj jej
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Nie denerwuj jej

Do czego zdolna jest kobieta, której ktoś zajdzie za skórę? Jak daleko może się posunąć? W Sky Village, małej miejscowości pełnej wymuskanych domów,...

Nie zapomnisz o tym, co ci zrobiłem
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Nie zapomnisz o tym, co ci zrobiłem

Masz czasem wrażenie, że to, co kiedyś zrobili ci inni, odbija się na twojej teraźniejszości i utrudnia zbudowanie nowej relacji? Mam dla ciebie złą wiadomość:...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;