Po urlopie się żegnamy

Przedstawiam Wam lekką powieść obyczajową z elementami romansu i wątkiem kryminalnym w tle pt. "Po urlopie żegnamy się" autorstwa Alex Sand.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Waspos

Lubicie lekkie książki z nutą ognistego romansu i wątkiem kryminalnym w tle?

"Twardo stąpała po ziemi, nieraz musiała w życiu walczyć o swoje, więc chyba bardziej określałaby siebie jako realistkę niż optymistkę. A już na pewno nie nazywałaby siebie marzycielką. Czasem miała wrażenie, że marzenia są dla słabych, którzy nie potrafią sobie w życiu dać rady i trudno jest im walczyć o coś więcej."

Martyna Wójtowicz ma 32 lata, jest piękną młodą kobietą, która po śmierci męża samotnie wychowuje 12 - letniego syna Maksa. Chłopiec woli bardziej towarzystwo telefonu niż matki, która jest bardzo zapracowana, by móc zapewnić mu wszystkiego, co najlepsze. Martyna z roku na rok coraz gorzej dogaduje się ze swoim synem, który dorasta...

Kobieta wpada na pomysł wspólnych wakacji, na których nie byli razem od kilku lat... Czy wakacje będą udane? Czy dorastający Maks znajdzie "realnego" towarzysza do wspólnych zabaw podczas wakacji?

Tuż po przyjeździe do lubuskiego Martyna o mało nie ginie pod kołami samochodu, który prowadzi przystojny, 36 - letni singiel Piotr Kanada, instruktor z pobliskiego pola golfowego... Jakby tego było mało, Maks dowiaduje się, że mama chce mu ograniczyć korzystanie z telefonu. Klimat wakacji nad pięknym i malowniczym jeziorem, zakłóca skryty i chamski sąsiad z rottweilerem u swego boku.

"Chciała go tylko przeprosić, a teraz patrzyła na jego siwe skronie, pomarszczone ręce i tego psa, który miał być mordercą, i widziała ich zupełnie inaczej. Pomyślała, że jednak pozory cholernie mogą mylić."

Kim tak naprawdę okaże się sąsiad z domku obok? Co ukrywa? Czy rzeczywiście jest mordercą jak sądzi Maks? Dlaczego tak bardzo nie lubi dzieci? Czy ognisty wakacyjny romans, po którym wszystko ma się skończyć będzie miał szansę na przetrwanie? Czym jeszcze naszych bohaterów zaskoczy życie?

Fabuła książki jest lekka i bardzo ciekawa. Nie brakowało mi w niej różnego rodzaju emocji. Alex Sand jak zwykle pisze z dużą dawką potężnego humoru, co lubię w jej książkach. Autorka Alex Sand dotyka w swojej powieści tematów trudnego i samotnego rodzicielstwa. Uzależnienia dziecka od telefonu i jego przemiany. Trudnej życiowej historii i bólu z przeszłości oraz romansu dwojga dorosłych ludzi. Sceny erotyczne są bardzo dobrze skonstruowane i dodają 🔥. Zakończenie książki jest bardzo pięknie napisane, aż mi się łza w oku zakręciła. Bohaterowie są perfekcyjnie stworzeni przez Alex Sand i bardzo ich polubiłam, szczególnie postać Maksa. Gratuluję autorce Alex Sand kolejnej cudownej powieści. Jest to znakomita książka zarówno na wakacje i jak na wszystkie pory roku 😄. Polecam 🔥 wszystkim miłośnikom, obyczajowych powieści z elementami romansu i wątkiem kryminalnym w tle. Na pewno nie będziecie się nudzić, a uśmiech nie będzie schodzić Wam z twarzy.

Subiektywna ocena książki to 9/10

Informacje dodatkowe o Po urlopie się żegnamy:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-08-25
Tytuł oryginału: Po urlopie się żegnamy
Tłumaczenie: polskie
Dodał/a opinię: Czytajka93

Zobacz opinie o książce Po urlopie się żegnamy

Kup książkę Po urlopie się żegnamy

Człowiek w bandażach
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Człowiek w bandażach

Książka, która szarpie nerwy, nie pozwala zasnąć, przeraża okrucieństwem i stawia trudne pytania bez prostych odpowiedzi. Thriller, powieść sensacyjna...

Pan Strach
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Pan Strach

Czy w świecie udawania istnieją jeszcze prawdziwe emocje? Czy potrafimy tak naprawdę czuć? W amerykańskim Trenton mieszka Amelia - pewna siebie i czasami...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;