Po złej stronie lustra

Napisanie recenzji "Po złej stronie lustra" to niezłe wyzwanie. Po przeczytaniu tej książki myśli mi się kłębią i powstaje swego rodzaju nić. Nić niebanalna i wyjątkowa. Lepka, ciężka i przerażająca. Ale i wspaniała.
Lisa - jest sławną i bogatą aktorką. Ma wszystko, o czym marzy człowiek. Gra z najlepszymi aktorami w najlepszych filmach. Podczas kręcenia najnowszego filmu ulega wypadkowi, któremu tak naprawdę nie powinna ulec, gdyż wszystko było zaplanowane pod względem bezpieczeństwa. Jak to się stało, że Lisa została ranna?
Od tej pory zaczynają dziać się z nią dziwne rzeczy.
Poznaje alternatywny świat i występuje w nim jako inna osoba przebywająca w szpitalu psychiatrycznym. Gdy dochodzi do omdleń, Lisa zmienia światy i balansuje na granicy obłędu. Gdy dochodzi do poznania Lisy z demoniczną kobietą po tej złej stronie lustra, jej świat staje się pełen okrucieństwa.
Który świat wybierze nasza bohaterka? Czy można wybierać pomiędzy światami i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji?

Tom - również jest aktorem i pracuje razem z Lisą. Zakochany w niej facet zauważa zmiany zachodzące w psychice i zachowaniu Lisy i jako jedyny chce ją zrozumieć. Jako jedyny martwi się o nią i pomaga, gdy kolejny raz ląduje w szpitalu. Czy Lisa wtajemniczy go w mroczny świat po tej złej stronie lustra? Czy ta miłość, która dopiero rozkwita, ma szansę na ciąg dalszy?

Czytając tę książkę, zastanawiałam się, jak to ja bym się czuła, żyjąc w dwóch światach. Dwa całkiem różne światy. Jeden, gdzie jest się znaną i bogatą autorką i drugi, gdzie przebywa się w szpitalu po próbie samobójczej. Do tego jeszcze głosy pewnej demonicznej kobiety. To wszystko może sprawić, że obłęd jest nieunikniony. Zachwianie równowagi psychicznej człowieka jawi się nam w coraz bardziej dramatycznych wymiarach. Czy szaleńcem jest ten, kto widzi ostrzej, dalej, przenikliwiej, ten, co czuje więcej niż przeciętny śmiertelnik?
K. C. Hiddenstorm stworzyła powieść, w której pokazuje specyficzny obraz spostrzegania rzeczy lub zjawisk realnie nieistniejących, chociaż dana osoba ma ich realną wizję. Mamy tu jaskrawe odzwierciedlenie frustracji płynących z realnych przesłanek bohaterów.
Książka ta sprawi, że czytelnik będzie miał różnego rodzaju halucynacje: głosowe, wzrokowe i węchowe. Ma wrażenie, że ktoś nim kieruje na odległość, jest kimś owładnięty, czy też jest w czyjejś mocy.
Demoniczna Kobieta w bieli - to ona chyba za tym wszystkim stoi.
Więcej na blogu

Informacje dodatkowe o Po złej stronie lustra:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2017-06-20
Dodał/a opinię: pokrecona

Zobacz opinie o książce Po złej stronie lustra

Kup książkę Po złej stronie lustra