Pod wodą

Tom 1 cyklu Uczucia nie do ugaszenia

📚"Od pierwszego spotkania działaliśmy sobie na nerwy. To musiało się źle skończyć"

📚"To ty nauczyłeś mnie, że każda śmierć jest nauką i że nie da się uratować wszystkich"

Lubicie książki, w których główni bohaterowie to strażacy? Ja uwielbiam! Cieszę się, że ta pozycja trafiła w moje ręce i mogłam jej patronować. Już na wstępie zaznaczę, że "Uczucia nie do ugaszenia" to dylogia. Poprzednie tomy były wydane w innym wydawnictwie. W moim odczuciu można ją przeczytać bez znajomości poprzednich tomów. Pamiętajcie, że niektóre postaci pojawiały się w poprzednich tomach.

Zagłębiając się w lekturze, poznacie Igę i Olka. Ona to ambitna redaktorka, a on oddany służbie strażak. Ani ona, ani on nie sądzili, że między nimi zaiskrzy. Niestety, oboje skrywają pewne sekrety z przeszłości, które nie pozwalają im otworzyć się na nową miłość. Na domiar wszystkiego obok Igi zaczyna kręcić się przystojny, bogaty Francuz. Czy Olek i Iga dadzą sobie szansę? Czy Francuz zawróci jej w głowie? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

"Pod wodą" to jedna z tych książek, która wpadła mi w oko już od pierwszych stron. Uwielbiam książki Magdy. Dlaczego? Cięty język, mnóstwo ripost, kilka solidnych ku*€w, życiowi bohaterowie, przyciągające wzrok okładki i mnóstwo śmiechu, ale i chwile grozy. Czułam, że to dostane i się nie myliłam ". Bardzo wypatrywałam kontynuacji serii i w końcu się doczekałam. Cieszę się, że mogłam spotkać się z bohaterami poprzednich tomów i ponownie zatracić się w ich świecie. Widać, że Magda najbardziej odnajduje się w tematyce straży pożarnej. Autorka operuje dużą wiedzą w tym zakresie. Poznałam kilka ciekawostek z akcji ratunkowych.Oczywiście nie obeszło się bez chwili grozy. Nie zawsze strażakom udaje się uratować innych.Ba! Często podczas akcji tracą zdrowie, a nawet życie. Myślę, że Magda, pisząc tę powieść, próbowała nam to przekazać. Służba wymaga poświęcenia, odwagi. Nie każda kończy się z pozytywnym wynikiem, a strażacy po takich akcjach muszą mierzyć się ze swoimi odczuciami. Nasz Olek jako dowódca był zmuszony zachować zimną krew. Podejmując trudne decyzje, bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ludzi, ale i za kolegów. Podziwiam go za jego odwagę. Czytając jego rozterki, miałam ochotę go przytulić i pocieszyć. Uważam, że został wykreowany na bardzo realną postać. Może to zasługa emocji, które oddawał? Naprawdę dało się je wyczuć. Jeżeli chodzi o Igę, to początkowo nie rozumiałam jej zimnego podejścia do Olka. On wielokrotnie próbował się do niej zbliżyć, a ona, trzymała go na dystans. Widać, że między nimi iskrzyło, ale bali się zaryzykować. Swoimi odmowami ranili się wzajemnie. Im więcej kartek przerzuciłam, im bardziej poznawałam jej historię, domyślałam się, dlaczego boi się zaufać kolejnemu mężczyźnie. Niby była twardo stąpającą po ziemi kobietą, ale chyba tak naprawdę próbowała ukrywać się w ten sposób przed światem.Nie mogłabym nie wspomnieć o Francuzie, który trochę namiesza w życiu Igi i Olka. Genialna postać, która podkręci atmosferę i zmusi Olka to szybszych działań. Poza tym złoży Idze pewną propozycję. Czy ją odrzuci? A może jednak ją przyjmie? Tym bardziej, gdy okryje tajemnice Olka?
"Pod wodą" to kolejna książka Magdy, dzięki której dobrze spędziłam czas Nastawiałam się na dużą dawkę humoru, gorące sceny erotyczne, wartką akcję, pyskatych bohaterów i pewne komplikacje. Oczywiście to wszystko otrzymałam. Bonusem była okładka, która rozkręciła wyobraźnię do maksimum. Choć ostatnio preferuje te graficzne, to w przypadku tej powieści, nie mogłaby być inna. Jeśli szukacie książki, pokazującej jak ważna w relacji dwójki osób jest szczera rozmowa, jak niedopowiedzenia mogą zniszczyć rodzące się uczucie, jak ważne jest wsparcie przyjaciół oraz jak ciężka jest praca strażaków, to ta pozycja może być dla was. Polecam 💜

Informacje dodatkowe o Pod wodą:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-09-15
Dodał/a opinię: jaczytam

Zobacz opinie o książce Pod wodą

Kup książkę Pod wodą

Nad ziemią
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Nad ziemią

Zanim prawda wyjdzie na jaw Traumatyczne doświadczenia z przeszłości potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się związek. Gdy pojawiają się zazdrość...

Bez powietrza
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Bez powietrza

Taka właśnie była miłość. Potrafiła rozpalać w nas ogień, który kruszył najtwardsze mury. Ten sam ogień mógł również dać bezpieczeństwo, nadzieję i światło...