Pod wodą

Tom 1 cyklu Uczucia nie do ugaszenia

😍Recenzja😍

Premiera 15.09.2022 r.

„Pod wodą” – Magdalena Szponar

Tym razem miałam okazję poznać losy Igi i Olka czyli drugoplanowi bohaterowie z poprzednich części.
Iga, nazywana „królową lodu” jest bardzo twarda, kokieteryjna, ostrożna, porywcza i zawsze mówiąca co myśli. Z wierzchu zimna i lodowata ale w głębi duszy ciepła, dobra, gościnna i załamana. Los jej nie oszczędzał dlatego postanowiła założyć na twarz maskę i kryć za nią wszelkie emocje i uczucia. Często pochopnie podejmowała decyzje, ale pragnęła chronić swoje serce.
Olek to bardzo odpowiedzialny strażak, który nie tylko ratuje czyjeś życie ale i trzyma pieczę nad innymi strażakami. Każde niepowodzenie i wypadek traktuje bardzo poważnie. Potrafi się także załamać. Swoją przyszłość zawsze wiązał z bycia strażakiem, nawet kosztem fortuny i rodziny. Ma swoje za uszami, podjął kilka decyzji, które nie zawsze były dobre. Ale ma sobie to coś co sprawia, że kobieta czuje się ważna i pożądana. Chociaż często jest impulsywny, co nie zawsze kończy się dobrze, zarówno dla niego jak i dla innych. Widać gdy pokocha to oddaje całego siebie, ale nie lubi niedomówień, chociaż czasem sam coś zatai.

Ich relacja jest mocno wybuchowa i intensywna. Wpadają w wir intymności, kłótni i scen zazdrości. Każde ma swoje życie, ale gdy się spotykają to łączą je. Niestety mają problem z uczuciami. On chce z nią być i stara się, ale ona nadal nosi drzazgę w sercu i boi się zaangażowania. Co z tego wyjdzie, tego nikt nie wie.

Motyw strażaka jest świetnie opisany. Każde ich wypady są emocjonalne i trudne. Serce mocniej przy każdym ich ruchu. To nie jest ławy zawód, tam trzeba być opanowanym i nie można wykazywać zdenerwowania. Strażacy to ludzie którzy nie mają łatwego życia. Ratują innych, ale kosztem swoich nerwów, rodzin i wszystkiego. To nasi bohaterowie, którzy każdego dnia troszczą się o nas.

Cała fabuła jest kompletnie nie przewidywalna. Szalone tempo, gdzie cały czas coś się zmienia. Kłótnie połączone z namiętnym seksem. Droczenie się pomieszane z tajemnicami. Trudne wybory kontra uczucia. Opisów i przemyśleń jest bardzo dużo, trochę mniej dialogów. Co troszkę jest dla mnie minusem, bo wolę gdy bohaterowie więcej ze sobą rozmawiają niż jest opisów. Ale ogólnie całość jest bardzo mi się podoba.

Gorąco zachęcam do poznania intensywnego strażaka i zimnej królowej lodu. Czy ich uczucia będą miały szansę na rozwinięcie, czy umrą gdy nie da im się odpowiedniej ilości uczuć ?

8,5/10

Informacje dodatkowe o Pod wodą:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-09-15
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Zobacz opinie o książce Pod wodą

Kup książkę Pod wodą

Odcienie czerwieni
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Odcienie czerwieni

Izabela Sarnecka jest psychologiem policyjnym oraz profilerką. Pomaga kolegom z pracy wytypować potencjalnych sprawców przestępstw. Już podczas studiów...

Wbrew regułom
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Wbrew regułom

Gorący romans biurowy w samym sercu Trójmiasta! Dwudziestopięcioletnia Róża Czarnecka żyje w świecie erotycznych fantazji. I tak się składa, że główną...