Pod wodą

Tom 1 cyklu Uczucia nie do ugaszenia

Iga i Olek. Bohaterowie różni niczym dzień i noc. Łączy ich jedno - uczucie, które jest skazane na porażkę.
   Iga jest redaktorką magazynu lifestyle'owego. Jest ukierunkowana na pracę. Nie ma zamiaru wiązać się w jakiejkolwiek głębsze relacje. To, czego dostarczyła w ostatnim związku było dosadne i nie chce popełnić tego samego błędu.
   Olek odciął się od rodziny. Został strażakiem, choć bez wsparcia najbliższych. Ma tylko syna i przyjaciół z pracy. Jego serce na ponowne uczucie zamknęło się na cztery spusty wraz z końcem relacji z byłą partnerką.
    Czy mimo wszystko jest dla nich szansa? Czy Iga i Olek pokonają demony przeszłości? Odważą się zaryzykować?

Bohaterów tej powieści można było poznać w innej serii. Dwa tomy serii "Cztery żywioły" stanowią początek wydarzeń. Tam co prawda była w głównej mierze historia Marty i Rafała, którą można czytać osobno, niezależnie od serii "Uczuć nie do ugaszenia". Ja natomiast zachęcam do poznania całości. Wtedy jest widoczny pełen obraz historii niesamowitej grupy strażaków. Strażaków niczym wielkiej rodziny.
     Autorka kolejny raz wbiła mnie w fotel. Nasycenie emocjonalne wręcz powala na kolana. Historia Igi i Olka była jak żywa. Jakby napisana samym życiem. Życiem tak często niesprawiedliwym. Raz dających radość, niosącym otuchę, innym razem dającym cały wór emocji z drugiego krańca szali. Szali, która przygniata, przytłacza i wymusza łzy.
    I właśnie to uwielbiam w twórczości Magdy. To, jak historie trafiają wprost do mego serca. To, jak są przejmujące. To, jak szybko się w nich zatracam. Za każdym razem po ukończeniu czytania danej książki zostaję w niemałym szoku, że to koniec, że to już się skończyło choć najchętniej mogłoby trwać i trwać.
   Doskonała kreacja bohaterów. Idealnie ujęci w ryzach. Nie wychodzili ani razu poza ramy, w jakich zostali osądzeni. Nawet walka z demonami przeszłości była drobiazgowa i realna. Przejmująca i dostarczająca niemałych wrażeń.
    Przebieg wydarzeń trzymał w niepewności. Dostarczał adrenaliny i wyzwalał masę pytań o ciąg dalszy wydarzeń. O finał wydarzeń, które cały czas stały pod ogromnym znakiem zapytania. Ale autorka tak lubi - testować cierpliwość czytelników. A i nie powiem - dla mnie jest to idealne.
    Złożoność wydarzeń, sukcesywnie dokładane i bardzo dobrze rozciągane wątki, plus do tego świetna kreacja bohaterów zwieńczona zmysłowymi i pobudzającymi wyobraźnię scenami uniesień powodowała, że książka była nieodkładalną. Wchłaniała, zasysała, serwowała rollercoaster emocjonalny i skutecznie odrywała od rzeczywistości. Takie powieści czyta się z największą przyjemnością.
   W tym momencie dziękuję ogromnie, że dwa tomy tej serii miały premierę jednocześnie - dzięki temu nie muszę się denerwować oczekiwaniem na ciąg dalszy wydarzeń tylko od razu mogę się zabrać za lekturę. Aż mnie nosi, by zobaczyć co jeszcze przyszykowała Magda swoim bohaterom. Wiem, że emocji nie zabraknie.
  I jak zawsze w przypadku twórczości Magdy - za każdym razem zachęcam do czytania. Tak jest i teraz. Koniecznie! To must have każdego fana mocniejszych wrażeń, historii przyjmujących i powodujących, że włos się jeży.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo AMARE

#recenzja

Informacje dodatkowe o Pod wodą:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-09-15
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Pod wodą

Kup książkę Pod wodą

Bez powietrza
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Bez powietrza

Taka właśnie była miłość. Potrafiła rozpalać w nas ogień, który kruszył najtwardsze mury. Ten sam ogień mógł również dać bezpieczeństwo, nadzieję i światło...

Dumka na dwa koty
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Dumka na dwa koty

Ten strażak dobrze pamięta, że nie znosił pani weterynarz, kiedy byli nastolatkami. Cezary to najmłodszy chłopak z rodzeństwa Machów. W dodatku jedyny...