Miłość to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiej osobie. Obdarzyć ją uczuciem, które sprawi, że stanie się dla nas najważniejsza. Niestety, nie zawsze w naszym otoczeniu znajduje się ktoś wprawiający nasze serce w rezonans albo odwzajemniający naszą sympatię. Czasem też zdarza się, że brakuje nam odwagi by dopuścić do głosu budzące się pragnienia. Ale czy zastawialiście się jakby to było zamiast gwiazdkowego prezentu znaleźć pod choinką miłość?
,,Podaruj mi miłość" to zbiór dwunastu świątecznych opowiadań, które wyszły spod pióra wiodących autorów dla młodych czytelników m.in. Rainbow Rowell, Gayla Formana i Davida Leviathana. Utrzymanych w bożonarodzeniowym klimacie i ukazujących różne odcienie miłości. Zabierający czytelnika w tuzin niepowtarzalnych podróży, które nie tylko rozgrzewają serce i pozwalają doświadczyć magii, ale również obcować z ciekawymi bohaterami - znaną piosenkarką uciekającą przed sławą, skazanym na prace społeczne młodocianym przestępcą, dziewczyną adoptowaną przez Świętego Mikołaja, kelnerką odkładającą na lepsze życie i innymi, którym los postanowił złożyć najwspanialszy świąteczny podarunek.

Tematem przewodnim antologii jest magia Świąt Bożego Narodzenia i miłość. Autorzy wikłają wykreowane postacie w sytuacje zmuszające je do weryfikacji własnych pragnień i trudnych decyzji. Nie potrzebują wielu słów by wprowadzić czytelnika w odpowiedni nastrój i wzbudzić w nim odpowiednie reakcje, a przy tym nie nadużywają cukru, słodyczy i piernikowej przyprawy, dlatego opowiadania nie wywołują mdłości, lecz dostarczają pokaźny ładunek pozytywnej energii i miłych wrażeń.
,,Podaruj mi miłość" to publikacja, która nie tylko przywołuje magię świąt, ale też zwraca uwagę odbiorcy na wiele ważnych kwestii. Pisarze podejmują nie tylko temat uczuć, ale również poświęcenia, dokonywania trudnych wyborów i piętna przeszłości. Pokazują, że nie zawsze trzeba wyglądać szczęścia za horyzontem, ponieważ możemy przegapić to, co znajduje się w zasięgu naszego wzroku. I mimo że podjęty temat jest sztampowy, to sposób realizacji sprawia, że trudno nie popłynąć na falach książki.
Dla mnie te dwanaście przygód było fascynującym i nietuzinkowym doświadczeniem. I choć nie wszystkie historie w jednakowym stopniu przypadły mi do gustu, to każda z nich naraziła mnie na inny rodzaj emocji i wrażeń. Niektóre z nich poruszyły moje serce, inne wywoływały uśmiech, ale zdarzały się też takie, które pobudziły mnie do refleksji i przemyśleń.
Zbiór opowiadań ,,Podaruj mi miłość" to idealny gwiazdkowy prezent, który można podarować nie tylko z miłością czy sympatią, ale też z życzliwością i przyjaźnią. Pięknie wydany i zawierający opowieści okraszone najpiękniejszą magią praktykowaną przez ludzkość. Ponad czterysta stron przyjemności, która sprawi, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Polecam.

Informacje dodatkowe o Podaruj mi miłość:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-381-1
Dodał/a opinię: agatrzes

Zobacz opinie o książce Podaruj mi miłość

Kup książkę Podaruj mi miłość