Podróż życia Sióstr Shergill

PODRÓŻ ŻYCIA SIÓSTR SHERGILL
Kochani chciałabym Wam przedstawić książkę, która czytając przeniesie Was w niezwykły, kolorowy, ale i niebezpieczny świat Indii. Autorka pięknie opisuje tamtejszą kulturę, tradycję. Nie jest to jednak pierwszy plan. Jest to podwaliną i nie należy doszukiwać się aspektów politycznych.
Główne skrzypce grają trzy siostry urodzone w Wielkiej Brytanii, pochodzące z Pendżabu.
Nigdy nie były sobie bliskie, a teraz kiedy każda jest dorosła nic już ich nie łączy.
Nieuleczalnie chora matka widząc rozpad więzi między córkami na łożu śmierci spisuje swoją ostatnią wolę.
Ma to być ich wspólna pielgrzymka do Złotej Świątyni w Amristarze, aby tam rozsypać jej prochy.
Każda z sióstr boryka się z innym problemem, który bardzo dokładnie opisuje autorka.
Ta podróż ma je zbliżyć do siebie, scalić siostrzaną więź. Czy są to w stanie zrobić? Czy są w stanie zrozumieć i przewartościować swoje życie?
Autorka pokazuje ogólno istniejący hejt, związek dwóch osób z ogromną różnicą wieku, reakcje otoczenia, różnice kulturowe,presje jaką daje nam otoczenie.

Bardzo mądre przesłanie ukryte w historii życia każdej siostry.
Książka skupia się na relacjach między nimi, na tym co tak naprawdę jest najważniejsze. Ciężko czyta się taką książkę będąc matką. Niewiem jak zniosłabym fakt, że moje dzieci nie czują między sobą żadnej więzi.
Bardzo wartościowa książka, momentami zabawna.
Jestem bardzo ciekawa drugiej książki napisanej przez tą autorkę.

Informacje dodatkowe o Podróż życia Sióstr Shergill:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 9788381431989
Tytuł oryginału: The Unlikely Adventures of the Shergill Sisters
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Podróż życia Sióstr Shergill

Kup książkę Podróż życia Sióstr Shergill

Pikantne historie dla pendżabskich wdów
Balli Kaur Jaswal0
Okładka ksiązki - Pikantne historie dla pendżabskich wdów

Przezabawna, podnosząca na duchu powieść o spotkaniu Wschodu z Zachodem. Nikki, córka indyjskich imigrantów, jest barmanką w Zachodnim Londynie...